LAJMI I FUNDIT:

Blero tregon vuajtjet kur erdhi nga Suedia, tentonin ta largonin me çdo kusht nga tregu i muzikës

Blero tregon vuajtjet kur erdhi nga Suedia, tentonin ta largonin me çdo kusht nga tregu i muzikës

Ndërsa jeta në shtëpinë e “Big Brother VIP Kosova” vazhdon, banori Blero ka ndarë me bashkëbanorët e tij një pjesë të historisë së tij personale, duke reflektuar mbi vështirësitë që ka hasur gjatë rikthimit të tij nga Suedia në Kosovë.

Në një bisedë të hapur dhe të pafiltruar, Blero ka folur për luftërat dhe sakrificat që ka bërë për t’u integruar përsëri në skenën muzikore të Kosovës.

“Me ardhë prej Suedisë, ai tipi që kam qenë atëherë, e me depërtu në tregun e Kosovës a din sa vështirë ka qenë për mu”, tha Blero me një ton reflektiv. Për të, kjo udhëtim ka qenë jo vetëm një kalim fizik nga një vend në tjetrin, por edhe një betejë për të ruajtur vendin e tij në një treg të mbushur me konkurrencë të ashpër.

Foto: Big Brother VIP Kosova/YouTube

“Domethënë kur kam hy krejt kanë dashtë me më zhdukë, por kam luftuar fortë, unë nuk dorëzohem kurrë”, vazhdoi ai, duke rrëfyer për përpjekjet e tij për të qëndruar të pandikuar nga tentimet e të tjerëve për të minuar karrierën e tij. Këto momente të ndarjes së përvojave dëshmojnë forcën dhe përkushtimin që ka pasur Blero ndaj ambicieve të tij muzikore.

Në një industri ku shpesh herë rrethanat mund të jenë të padurueshme dhe ku suksesi dhe dështimi shkojnë dorë për dore, rrëfimi i Bleros është një mesazh inkurajues për të gjithë ata që janë në përpjekje të arritjes së objektivave të tyre. Përmes këtij rrëfimi, Blero jo vetëm që ka bërë thirrje për rezistencë dhe vullnet, por ka inkurajuar edhe të tjerët që të mos heqin dorë nga ëndrrat e tyre, pavarësisht pengesave.

Të dëgjuarit nga bashkëbanorët dhe nga publiku i gjerë, Blero tregon se edhe në momentet e vështira, vendosmëria për të vazhduar dhe për të luftuar është një ndjenjë universale, e cila rezonon fuqishëm me të gjithë përkundër sfondit të tyre ose historisë së tyre personale. Rrëfimi i tij në BBVK servir si një kujtesë se të vërtetat personale dhe përballjet janë thelbësore për të ndërtuar karakterin dhe për të arritur suksesin që meritojmë. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Tronditëse: Drenusha Latifi zbulon fotografitë që dëshmojnë dhunën fizike të ushtruar nga ish-bashkëshorti

Tronditëse: Drenusha Latifi zbulon fotografitë që dëshmojnë dhunën fizike të ushtruar nga ish-bashkëshorti

Magazina
Vesa Vllasaliu thotë se një polic i ka shkruar privatisht dhe ka flirtuar me të pasi i kanë ndihmuar me një çështje

Vesa Vllasaliu thotë se një polic i ka shkruar privatisht dhe ka flirtuar me të pasi i kanë ndihmuar me një çështje

Magazina
Drenusha Latifi përlot me rrëfimin: Ish-bashkëshorti më ka rrahur edhe në sy të nënës time

Drenusha Latifi përlot me rrëfimin: Ish-bashkëshorti më ka rrahur edhe në sy të nënës time

Magazina
Soni Malaj thotë se nuk e ndoqi penalisht Dua Lipën për të drejtat autoriale të këngës

Soni Malaj thotë se nuk e ndoqi penalisht Dua Lipën për të drejtat autoriale të këngës "Dance The Night"

Magazina

"Nuk jam shtatzënë, por çfarë është kjo?", Sara Hoxha bënë konfuz publikun me imazhin e saj të fundit në Instagram

Magazina
Stresi thotë se me Sara Gjordenin kanë jetuar në një lagje: Nuk do ia sugjeroja lojën që po bën

Stresi thotë se me Sara Gjordenin kanë jetuar në një lagje: Nuk do ia sugjeroja lojën që po bën

Magazina
Kalo në kategori