LAJMI I FUNDIT:

Arteta e pëlqen shumë, Arsenali gati ta transferojë Arthurin

Arteta e pëlqen shumë, Arsenali gati ta transferojë Arthurin

Arthur Melo pritet të jetë i larguari i parë nga Juventusi gjatë afatit kalimtar të janari.

Reklama

Mesfushori brazilian nuk pëlqehet nga trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri i cili i ka dhënë dritën e gjelbër për tu larguar.

Shumë skuadra janë vënë pas brazilianit, derisa Arsenali po shihet si një nga favoritet.

Trajneri i Topçinjve, Mikel Arteta e pëlqen shumë mesfushorin dhe ka kërkuar nga drejtuesit e klubit transferimin e tij.

Edhe agjenti i lojtarit ditë më parë ka konfirmuar largimin e brazilianit nga Juventusi gjatë janarit.

Përveç Arsenalit interesim për lojtarin kanë shprehur edhe Milan e Roma në Serie A, derisa ka skuadra që e duan Arthurin edhe në Francë, Angli e Spanjë.

Juventusi synon që të fitojë rreth 30 milionë euro nga shitja e mesfushorit brazilian. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori