LAJMI I FUNDIT:

Antonio Rudiger tashmë ka paralajmëruar Chelsean për dyshen e Real Madridit që mund t’i “vrasin” ata

Antonio Rudiger tashmë ka paralajmëruar Chelsean për dyshen e Real Madridit që mund t’i “vrasin” ata

Antonio Rudiger e ka paralajmëruar tashmë Chelsean për dy lojtarë të Real Madridit që mund të prishin ëndrrat e tyre në Ligën e Kampionëve për një sezon të dytë radhazi.

Mbrojtësi gjerman u largua nga Stamford Bridge si një transferim i lirë verën e kaluar, pesë vjet pasi u bashkua nga Roma në një marrëveshje prej 32 milionë euro.


30-vjeçari ka luajtur një rol të rëndësishëm nën drejtimin e Carlo Ancelottit, duke bërë 38 paraqitje në të gjitha garat.

Eksod te Chelsea: 13 lojtarët që nuk e kanë vendin të sigurt në Stamford Bridge
Lexo po ashtu Eksod te Chelsea: 13 lojtarët që nuk e kanë vendin të sigurt në Stamford Bridge

Dhe ai padyshim që do të jetë i vëmendshëm për të folur kundër ish-klubit të tij, pasi Reali dëshiron të fitojë Ligën e Kampionëve për të 15-ën herë.

Pasi gjigantët e La Ligës triumfuan 5-4 pas kohës shtesë në një thriller kundër Chelseat në kompeticionin e sezonit të kaluar, Rudiger lavdëroi Karim Benzeman dhe Luka Modricin.

Ai i tha BT Sport : “Për të dy ndeshjet, nëse bëni këto lloj gabimesh, ju ndëshkoheni”.

Real Madridi mund të thyejë rekordet e të ardhurave të Ligës së Kampionëve pasi dominojnë garën
Lexo po ashtu Real Madridi mund të thyejë rekordet e të ardhurave të Ligës së Kampionëve pasi dominojnë garën

“Ishte bëje ose vdis për ne. Para ndeshjes, jo të gjithë mendonin se mund të arrijmë në 3-0, por më pas doli në dritë paraqitja individuale e Modric dhe Benzema”, ka shtuar më tej ai.

Benzema dhe Modric nuk kanë treguar shenja të ngadalësimit këtë sezon. Dyshja u personifikua në klas pasi Reali e mposhti Liverpoolin 6-2 në total në të tetën e fundit.

Liverpooli mund të dështojë të kualifikohet në Ligën e Kampionëve edhe nëse futet në top katërshe në Ligën Premier
Lexo po ashtu Liverpooli mund të dështojë të kualifikohet në Ligën e Kampionëve edhe nëse futet në top katërshe në Ligën Premier

Dhe skuadra e Graham Potter do të duhet t’i markojë dyshen sa më mirë nëse duan të kalojnë në gjysmëfinale.

Do të jetë sezoni i tretë radhazi që dy skuadrat e mëdha evropiane përballen në Ligën e Kampionëve, me nga një fitore. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Kombëtarja e Shqipërisë
Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari

Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari "special" i Sylvinhos për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Rikthimet, befasitë dhe mungesat - lista e Sylvinhos për Euro 2024

Rikthimet, befasitë dhe mungesat - lista e Sylvinhos për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Ibrahimovic i propozoi Milanit një emër të madh për stolin – pronarët e refuzuan atë menjëherë

Ibrahimovic i propozoi Milanit një emër të madh për stolin – pronarët e refuzuan atë menjëherë

Serie A
Pesë lojtarë të dalë nga futbolli i Kosovës pjesë e listës së Shqipërisë për Euro 2024

Pesë lojtarë të dalë nga futbolli i Kosovës pjesë e listës së Shqipërisë për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë

"Ka eksperiencë, grintë dhe është i vetmi mesfushor që ka luajtur në Evropian" - Sylvinho tregon arsyen e ftesës për Abrashin

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori