LAJMI I FUNDIT:

Eksod te Chelsea: 13 lojtarët që nuk e kanë vendin të sigurt në Stamford Bridge

Eksod te Chelsea: 13 lojtarët që nuk e kanë vendin të sigurt në Stamford Bridge

Mason Mount dhe Raheem Sterling kryesojnë një listë prej 13 lojtarësh të Chelseat që përballen me një verë të pasigurt.

Bashkëpronari i klubit Todd Boehly po mbështet trajnerin nën presion Graham Potter për një rinovim të skuadrës.

Dhe me shumë kontrata që po mbarojnë, plus yje të tjerë të vjetër që përpiqen të bëjnë përshtypje, kjo mund të nënkuptojë një nga eksodet më të mëdha në Ligën Premier.


Abramovich donte ta kthente "Regent Park" në terren stërvitor të Chelsea, përpara të mësonte se ishte në pronësi të Mbretëreshës
Lexo po ashtu Abramovich donte ta kthente "Regent Park" në terren stërvitor të Chelsea, përpara të mësonte se ishte në pronësi të Mbretëreshës

Cesar Azpilicueta, Marc Cucurella dhe Conor Gallagher janë ndër ata që luftojnë për të ardhmen e tyre me vetëm 11 ndeshje të mbetura këtë sezon.

Thiago Silva ka rënë dakord të qëndrojë edhe 12 muaj shtesë deri në vitin 2024 dhe 31-vjeçari N’Gole Kante pritet të bjerë dakord për një marrëveshje të re dyvjeçare.

Mbi të gjitha, natyrisht, ata duhet të bindin Potterin se ia vlen të mbahen pasi shpenzuan mbi 300  milionë euro për tetë lojtarë në janar, duke përfshirë 121 milionë për Enzo Fernandez dhe 100 milionë për të mposhtur Arsenalin për Mykhailo Mudryk.

Si mund të luajë Bayerni nën urdhrat e Tuchel nga sezoni i ri: Tri transferime nga Chelsea dhe një nga PSG
Lexo po ashtu Si mund të luajë Bayerni nën urdhrat e Tuchel nga sezoni i ri: Tri transferime nga Chelsea dhe një nga PSG

Më poshtë keni listën me 13 lojtarët që luftojnë për të qëndruar te Chelsea në verë sipas SunSport:

Eduard Mendy

Portieri i Senegalit thuhet se ka refuzuar një marrëveshje gjashtëvjeçare pasi humbi vendin e tij ndaj Kepa Arrizabalagas.

Kjo do të thotë që Blutë janë pothuajse të sigurt që do të marrin në konsideratë ofertat për 31-vjeçarin.

Trevoh Chalobah

Mbrojtësi nënshkroi një kontratë të re gjashtëvjeçare vetëm nëntorin e kaluar.

Por, ai nuk është më afër të qenit një startues i rregullt, kështu që të dyja palët mund të vendosin se është koha që ai të largohet.

Cesar Azpilicueta

Kapiteni i Chelseat i goditur nga lëndimet, do ta ketë të vështirë të tregojë se ia vlen ta mbajë, veçanërisht me një numër në rritje opsionesh të disponueshme në krahun e djathtë.

Cucurella zbulon se duhej të kërkonte në Google për një nga nënshkrimet e Chelseat në janar
Lexo po ashtu Cucurella zbulon se duhej të kërkonte në Google për një nga nënshkrimet e Chelseat në janar

Marc Cucurella

Transferimi veror prej 60 milionë eurosh nga Brightoni është kthyer sërish në formë në javët e fundit.

Por, mbrojtësi i krahut të majtë mund të mos jetë një përgjigje afatgjatë, veçanërisht nëse Ben Chilwell vazhdon të çimentojë rolin e tij.

Ruben Loftus-Cheek

Milani, Crystal Palace dhe Lazio  janë lidhur me mesfushorin anglez.

Mesfushori 27 vjeç ka qenë sërish më shumë jashtë se në skuadrën e Bluve, duke e bërë një largim veror një bast të denjë.

Mason Mount

Mendimi i largimit të lojtarit anglez nga Stamford Bridge do të dukej i pabesueshëm në fillim të sezonit.

Por, pas gjashtë vitesh në Chelsea, besohet se edhe asi me 36 ndeshje po ndjen se mund të jetë në lëvizje.

Janë përmendur Liverpool, Manchester United dhe City në mesin e skuadrave të interesuara.

Chelsea identifikon Pereiran si zëvendësues të Mount
Lexo po ashtu Chelsea identifikon Pereiran si zëvendësues të Mount

Denis Zakaria

Reprezenutesi i Zvicrës është në huazim nga Juventusi me siguri nuk do ta zgjasë qëndrimin e tij në Stamford Bridge.

Zakaria është shumë më poshtë në listën e opsioneve të mesfushës së Potter.

Conor Gallagher

Produkti i Akademisë me vlerë 45 milionë euro duhet të pyesë veten nëse ai do të kishte më shumë se minuta diku tjetër se te Chelsea.

Objektivi i Newcastle dhe Everton mund të presë kaq gjatë për një vend të rregullt.

Sidoqoftë, rezultati i tij është i vështirë për t’u parashikuar pasi Chelsea është shfaqur i etur për të negociuar një kontratë të re.

Pierre-Emerick Aubameyang

Ish-sulmuesi i Arsenalit është me siguri një nga më të mundshmit për t’u larguar, kryesisht sepse ai është jashtë skuadrës aktualisht.

33-vjeçari raportohet se është i interesuar të rikthehet në Barcelonë, edhe me paga të reduktuara.

Christian Pulisic

Anësori amerikan ishte i lidhur me një kalim huazimi në Old Trafford verën e kaluar.

Dhe më shumë lëndime plus më pak mundësi startimi që atëherë e bëjnë atë një nga lojtarët më të mundshëm që të largohen gjatë verës.

Chelsea ofron Pulisicin dhe 60 milionë euro për yllin e Serie A
Lexo po ashtu Chelsea ofron Pulisicin dhe 60 milionë euro për yllin e Serie A

Raheem Sterling

Ardhja prej 55 milionë eurosh nga Manchester City qershorin e kaluar ka prodhuar një formë të dobët, pa u ndihmuar nga lëndimet.

Por, pavarësisht sugjerimeve që Arsenali është i interesuar, pretendohet se 28-vjeçari dëshiron të luftojë për vendin e tij në Stamford Bridge.

Armando Broja

Një dëmtim i ligamenteve shkatërroi atë që po formohej të ishte sezoni kryesor i 21-vjeçarit.

Milani është ndër admiruesit më të mëdhenj të sulmuesit shqiptar.

Por, Chelsea ende mund të synojë ta mbajë atë pasi Boehly dëshiron që skuadra e Potter të përmbajë një bërthamë lojtarësh më të rinj.

Hakim Ziyech

Fantazisti maroken thuhet se është në radarin e Romës dhe gjithashtu pretendohet se ai ia ofroi shërbimet e tij Barcelonës.

Ish-ylli i Ajaxit në janar ishte afër kalimit te Paris Saint-Germain, por që dokumentet nuk u kompletuan me kohën në ditën e fundit dhe transferimi dështoi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

La Liga
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Ylli i Chelseat kapet me rivalin në ndeshje miqësore vetëm pas dy minutave lojë

Ylli i Chelseat kapet me rivalin në ndeshje miqësore vetëm pas dy minutave lojë

Premier League
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Kalo në kategori