LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Memphis Depay, lojtar i ri i Atletico Madridit

Zyrtare: Memphis Depay, lojtar i ri i Atletico Madridit

Atletico Madridi ka konfirmuar edhe zyrtarisht transferimin e Memphis Depay nga Barcelona.

Gjatë ditëve të fundit u përfol për një transferim të mundshëm të yllit holandez në Wanda Metropolitano dhe tashmë gjithçka është konfirmuar.

Është vet faqja zyrtare e Atleticos, e cila ka konfirmuar arritjen e marrëveshjes dhe ka zyrtarizuar Depayn si lojtar të ri të tyre.

“Memphis është një lojtar i ri Kuq e Bardhë!”.

“Holandezi ka nënshkruar me klubin tonë për pjesën e mbetur të sezonit dhe 2 sezone të tjera”, thuhet në njoftimin e Atleticos.

Çmimi i transferimit që Atletico ka paguar te Barcelona thuhet se sillet rreth 3-4 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Kalo në kategori