Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Rayo Vallecanos me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 12-të.

Toni Kroos dhe Karim Benzema shënuan golat për Real Madridin, ndërsa Radamel Falcao shënoi golin e vetëm për mysafirët.

Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte me notën 8.5.

Pas tij me paraqitje të mirë ishin Dani Carvajal dhe Benema.

Notat e lojtarëve të Real Madridi dhe Rayo Vallecano

/Telegrafi/