LAJMI I FUNDIT:

“Shko qaj diku tjetër”, Di Maria i përgjigjet ashpër legjendës gjermane pasi kritikoi fitimin e Topit të Artë nga Messi

“Shko qaj diku tjetër”, Di Maria i përgjigjet ashpër legjendës gjermane pasi kritikoi fitimin e Topit të Artë nga Messi

Lionel Messi fitoi Topin e Artë të tij të tetë dhe legjenda Lothar Matthaus mendon se Erling Haaland e meritonte më shumë Topin e Artë, duke e quajtur zgjedhjen një “qesharake”. Por, bashkëkombësi i Messit, Angel Di Maria është përkujdes t’ia kthejë me të njëjtën monedhë.

Ish-lojtari i Bayern Munichut dhe i kombëtares gjermane, i cili fitoi Topin e Artë në vitin 1990, nuk ishte i lumtur që Messi e fitoi Topin e Artë të hënën mbrëma mbrëma.

“Haaland ka qenë më i mirë se Messi gjatë gjithë vitit. Ky çmim është i pamerituar dhe dëshmon se Kupa e Botës vlen më shumë se çdo gjë”, ka thënë fillimisht 62-vjeçari për Sky.

“Për mendimin tim, askush nuk ka qenë më i mirë se Haaland, ai ka qenë më i miri në 12 muajt e fundit. Ai fitoi tituj të rëndësishëm me Manchester Cityn, vendimi është qesharak, edhe pse unë kam qenë gjithmonë një tifoz i Messit”, përfundoi Matthaus.

Fjalët e tij u raportuan në faqen e tij në Instagram nga revista argjentinase Ole, dhe në mesin e komenteve të atij postimi u shfaq Angel Di Maria, një tjetër legjendë e gjallë e futbollit, i cili u ngrit për kapitenin e tij të kombëtares, Messi.

“Shko qaj diku tjetër”, ishte komenti i Di Marias ndaj komenteve të Matthaus.

Di Maria dhe Messi ishin rivalë të mëdhenj me klube kur luanin për Real Madridin dhe Barcelonën, por privatisht kësaj ata janë miq të mëdhenj dhe të dy vijnë nga i njëjti qytet, Rosario.

Së bashku me kombëtaren argjentinase fituan gjithçka që mundën dhe Di Maria i shtoi gola shumë të rëndësishëm përpjekjeve për të fituar Kupën e Amerikës dhe Kupën e Botës.

Matthaus fitoi Topin e Artë pasi udhëhoqi Gjermaninë Perëndimore në medaljen e artë në Kupën e Botës 1990 në Itali, kur ata mundën Argjentinën kampione të Diego Maradona në finalen e Romës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Përfaqësueset
Barcelona po tenton ta shes yllin e skuadrës për ta paguar klauzolën e Nico Williams

Barcelona po tenton ta shes yllin e skuadrës për ta paguar klauzolën e Nico Williams

La Liga
Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Përfaqësueset
Sot luhen tri ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Turqi - Portugali

Sot luhen tri ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Turqi - Portugali

Ndërkombëtare

"Ndaj tij do të zbatohen sanksione disiplinore dhe financiare" - klubi i Rubin Kazanit me reagim për situatën e Mirlind Dakut

Përfaqësueset
Kritikat e mëdha për Harry Kane, reagon edhe legjenda Alan Shearer

Kritikat e mëdha për Harry Kane, reagon edhe legjenda Alan Shearer

Ndërkombëtare
Kalo në kategori