LAJMI I FUNDIT:

Sa shumë yje në Bernabeu për finalen River-Boca, por e gjithë vëmendja te Messi

Sa shumë yje në Bernabeu për finalen River-Boca, por e gjithë vëmendja te Messi

Finalja e Copa Libertadores mes River Plates dhe Boca Juniors ka mbledhur shumë yje të futbollit në tribunat e Santiago Bernabeut.

Kjo është hera e parë që dy skuadrat më të mëdha argjentinase luajnë në një finale dhe ata jashtë Argjentinës.


Normalisht për ikonat e futbollit që jetojnë në Evropë kjo ishte një mundësi fantastike për ta shikuar ‘superklasiken’ nga afër.

Disa nga lojtarët që tashmë janë parë në Santiago Bernabeu janë: Lionel Messi, Antoine Griezmann, Diego Godin, Paulo Dybala, Diego Simeone, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Mauro Icardi, Javier Zanetti, Jan Oblak, James Rodriguez, Esteban Cambiasso, Wesley Sneijder, Xabi Alonso e shumë të tjerë.

Por, normalisht vëmendjen më të madhe nga të gjithë e mori Messi.

Për tifozët argjentinas Leo është një figurë e dashur dhe e njohur, por në mesin e të gjithëve ai dallohet edhe nga pesë Topat e Artë të fituar.

31-vjeçari edhe këtë herë ishte i shoqëruar nga djali i tij, Theo, i cili tashmë është bërë një figurë e njohur për publikun. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori