LAJMI I FUNDIT:

Rita Ora uron prindërit për 30-vjetorin e martesës, publikon fotografi të rralla nga dasma e tyre në Kosovë

Rita Ora uron prindërit për 30-vjetorin e martesës, publikon fotografi të rralla nga dasma e tyre në Kosovë
Foto: Rita Ora/Instagram

Artistja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, po vazhdon të qëndrojë në Sydney të Australisë.

Reklama

Ajo shkoi atje për spektaklin “The Voice”, ku ishte e ftuar si anëtare e jurisë, ndërsa po vazhdon të qëndrojë atje dhe të merret me aktivitete të ndryshme.

Ndonëse ndodhet larg shtëpisë, Rita nuk i ka harruar datat e rëndësishme të familjes, siç është ajo e 19 majit për familjen e saj.

Familja e Rita Orës (Foto: Besnik Ora/Instagram)

Data e sotme është e rëndësishme për familjes Sahatçiu-Ora, pasi në një ditë si kjo 30 vite më parë kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë prindërit e këngëtares, Besnik dhe Vera Sahatçiu-Ora.

Buzëqeshja në fytyrën e saj i thotë të gjitha! Rita Ora duket e lumtur dhe në disponim të mirë me lidhjen e saj të re me Taika Waititin
Lexo po ashtu Buzëqeshja në fytyrën e saj i thotë të gjitha! Rita Ora duket e lumtur dhe në disponim të mirë me lidhjen e saj të re me Taika Waititin

Rita ka vendosur që sot (e mërkurë) të publikojë në llogarinë e saj zyrtare në Instagram disa fotografi të rralla të prindërve të saj, të papublikuara më parë.

Bëhet fjalë për shumë imazhe të çiftit gjatë qëndrimit të tyre në Londër si dhe një fotografi nga dasma e tyre e zhvilluar 30 vjet më parë në Prishtinë.

View this post on Instagram

A post shared by RITA ORA (@ritaora)

“Faleminderit të dyve që më treguat se dashuria është ajo që ti e bën dhe ëndrra ende ekziston. E di sa me fat jam që ju kam në jetën time si modelë ashtu edhe besimtarët e vërtetë të dashurisë që më mësuan se si të dua me zemër të hapur. Gëzuar përvjetorin dhe urime për mbi 30 vjet martesë”, ka shkruar Rita në mbishkrimin e fotografive.

Ndërkohë, gjatë këtyre ditëve është konfirmuar në media se Rita ka nisur një lidhje të re me regjisorin e filmit “Thor”, Taika Waititi. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
Don Xhoni paralajmëron këngën e re “Ike” - protagoniste në klip është ish e dashura e tij ruse

Don Xhoni paralajmëron këngën e re “Ike” - protagoniste në klip është ish e dashura e tij ruse

Magazina
Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Magazina
Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Magazina
Kalo në kategori