LAJMI I FUNDIT:
Vera Ora

Vera Ora

172 Artikuj

Info

Vera Sahatçiu – Ora është psikiatre e njohur, e cila ka punuar në NHS (Shërbimi i Shëndetit Kombëtar në Mbretërinë e Bashkuar).

Ajo është njëherësh nëna e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora.

Revista ‘People’ i kushton artikull prindërve të Rita Orës: Si vajza që këndonte në lokalin e babait të saj, u bë një yll botëror

Revista ‘People’ i kushton artikull prindërve të Rita Orës: Si vajza që këndonte në lokalin e babait të saj, u bë një yll botëror

Yjet
Rita Ora zbulon disa ‘kritika’ në shqip që ia thotë nëna e saj

Rita Ora zbulon disa ‘kritika’ në shqip që ia thotë nëna e saj

Yjet
Nëna e Rita Orës prezanton një mal gazetash të shtypura që shiten në Londër: Në Kosovë a ka? Ndihmoni njerëzit që nuk e përdorin internetin

Nëna e Rita Orës prezanton një mal gazetash të shtypura që shiten në Londër: Në Kosovë a ka? Ndihmoni njerëzit që nuk e përdorin internetin

Yjet
Rita Ora dridhet në të ftohtin e Parisit, ndërsa shoqërohet nga e ëma e saj në Javën e Modës

Rita Ora dridhet në të ftohtin e Parisit, ndërsa shoqërohet nga e ëma e saj në Javën e Modës

Yjet
“Janë Ora-t këtu”, Rita me nënën dhe motrën e saj marrin gjithë vëmendjen në Javën e Modës në Paris

“Janë Ora-t këtu”, Rita me nënën dhe motrën e saj marrin gjithë vëmendjen në Javën e Modës në Paris

Yjet
Rita Ora me fjalë të ndjera për të ëmën – i kushton edhe këngë për ditëlindjen e 60-të

Rita Ora me fjalë të ndjera për të ëmën – i kushton edhe këngë për ditëlindjen e 60-të

Yjet
Rita Ora shkëlqen përkrah bashkëshortit Taika Waititi dhe nënës Vera Ora teksa marrin pjesë në ngjarjen e bamirësisë “Next Goal Wins”

Rita Ora shkëlqen përkrah bashkëshortit Taika Waititi dhe nënës Vera Ora teksa marrin pjesë në ngjarjen e bamirësisë “Next Goal Wins”

Yjet
Rrëfimi i nënës së Rita Orës për periudhën e vështirë të sëmundjes me kancer

Rrëfimi i nënës së Rita Orës për periudhën e vështirë të sëmundjes me kancer

Yjet
Rita Ora shkëlqen me të ëmën dhe motrën e saj në gala-mbrëmjen e amFAR, organizuar në mbështetje të kërkimeve për HIV/AIDS

Rita Ora shkëlqen me të ëmën dhe motrën e saj në gala-mbrëmjen e amFAR, organizuar në mbështetje të kërkimeve për HIV/AIDS

Yjet
Reagon edhe Vera Ora: Rita më fal të kam bërtitur shumë, por më ke bërë nervoz – mos u trullos

Reagon edhe Vera Ora: Rita më fal të kam bërtitur shumë, por më ke bërë nervoz – mos u trullos

Yjet
Nëna e Ritës Orës vjen me poza atraktive nga Prizreni

Nëna e Ritës Orës vjen me poza atraktive nga Prizreni

Yjet
Prindërit e Rita Orës, Besniku dhe Vera publikojnë fotografi nga Kalaja e Prizrenit

Prindërit e Rita Orës, Besniku dhe Vera publikojnë fotografi nga Kalaja e Prizrenit

Yjet
Kohëra dhe gjenerata të ndryshme – gjyshërit dhe prindërit e Rita Orës duke shijuar madhështinë dhe mikpritjen e Hotel Dukagjinit

Kohëra dhe gjenerata të ndryshme – gjyshërit dhe prindërit e Rita Orës duke shijuar madhështinë dhe mikpritjen e Hotel Dukagjinit

Yjet
Prindërit e Rita Orës takohen me Albin Kurtin dhe gruan e tij në Prishtinë

Prindërit e Rita Orës takohen me Albin Kurtin dhe gruan e tij në Prishtinë

Yjet
Motra e Rita Orës viziton Bashkinë e Tiranës ku është ekspozuar veshja tradicionale e Ritës dhe disa pika të tjera turistike

Motra e Rita Orës viziton Bashkinë e Tiranës ku është ekspozuar veshja tradicionale e Ritës dhe disa pika të tjera turistike

Yjet
Tayna bëri postim për Rita Orën, reagon nëna e yllit botëror Vera: Sa gjest i ëmbël vlerësimi yt, e dua muzikën tënde

Tayna bëri postim për Rita Orën, reagon nëna e yllit botëror Vera: Sa gjest i ëmbël vlerësimi yt, e dua muzikën tënde

Yjet
Rita Ora shijon një ditë me të ëmën në Sydney

Rita Ora shijon një ditë me të ëmën në Sydney

Yjet
Rita Ora publikon fotografi nga koha kur me familjen e saj vizitonin Rugovën

Rita Ora publikon fotografi nga koha kur me familjen e saj vizitonin Rugovën

Yjet
Rita Ora flet për skandalin kur policia ndërpreu festën e saj në pandemi: Nëna ime u mërzit shumë me mua, ajo është vet mjeke

Rita Ora flet për skandalin kur policia ndërpreu festën e saj në pandemi: Nëna ime u mërzit shumë me mua, ajo është vet mjeke

Yjet
Nëna e Rita Orës tregon se ka qenë shoqe fëmijërie me tezen e Dua Lipës

Nëna e Rita Orës tregon se ka qenë shoqe fëmijërie me tezen e Dua Lipës

Yjet
Rita Ora publikon video interesante me prindërit e saj në TikTok

Rita Ora publikon video interesante me prindërit e saj në TikTok

Yjet
Rita Ora fotografohet duke i soditur motrën e saj Elenën dhe prindërit në Sydney

Rita Ora fotografohet duke i soditur motrën e saj Elenën dhe prindërit në Sydney

Yjet
Prindërit e Rita Orës mirëpriten në Ambasadën e Kosovës në Londër për 15 vjetorin e Pavarësisë

Prindërit e Rita Orës mirëpriten në Ambasadën e Kosovës në Londër për 15 vjetorin e Pavarësisë

Yjet
‘The Sun’ shkruan për historinë e familjes së Rita Orës: U larguan nga Kosova kur Millosheviç po bënte gjenocid mbi popullin shqiptar

‘The Sun’ shkruan për historinë e familjes së Rita Orës: U larguan nga Kosova kur Millosheviç po bënte gjenocid mbi popullin shqiptar

Yjet