LAJMI I FUNDIT:

Nëna e Rita Orës prezanton një mal gazetash të shtypura që shiten në Londër: Në Kosovë a ka? Ndihmoni njerëzit që nuk e përdorin internetin

Nëna e Rita Orës prezanton një mal gazetash të shtypura që shiten në Londër: Në Kosovë a ka? Ndihmoni njerëzit që nuk e përdorin internetin

Nëna e këngëtares së famshme shqiptare, Rita Ora, Vera Sahatçiu – Ora, është bërë nganjëherë po aq e famshme dhe e përfolur në media sa edhe e bija.

Së fundmi, psikiatrja e NHS (Shërbimi Kombëtar i Shëndetit në Mbretërinë e Bashkuar), ka ngritur një pyetje shumë interesante që lidhet me vendlindjen e tyre, Kosovën.

Teksa ka prezantuar përmes një videoje në InstaStory, një raft me gazeta të përditshme që shiten në Londër, Vera ka pyetur se “Në Kosovë a ka gazeta?”.

Foto: Vera Ora/InstaStory

“Ndihmoni ata që nuk e përdorin internetin”, ka shkruar tutje nëna e artistes së famshme, duke adresuar kështu rëndësinë që ka gazeta e shtypur në një vend.

"Janë Ora-t këtu", Rita me nënën dhe motrën e saj marrin gjithë vëmendjen në Javën e Modës në Paris
Lexo po ashtu "Janë Ora-t këtu", Rita me nënën dhe motrën e saj marrin gjithë vëmendjen në Javën e Modës në Paris

Fatkeqësisht, Kosova aktualisht mbetet shteti i vetëm në rajon pa as edhe një gazetë ditore në formatin e shtypur.

Foto: Vera Ora/InstaStory

Kjo situatë është që nga pandemia COVID-19, ku edhe u shuan gazetat e fundit që botoheshin në formatin e printuar deri në atë kohë. /Telegrafi/

Rita dhe Vera Ora (Foto: Vera Ora/Instagram)

Në trend Magazina

Më shumë
“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë

“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë

Magazina
Loredana nuk përmbahet - publikon fotografi intime nga pushimet me të dashurin gjerman

Loredana nuk përmbahet - publikon fotografi intime nga pushimet me të dashurin gjerman

Magazina
Trupi i ri i Katy Perry me bikini në kopertinën e albumit, ngjall spekulime për përdorim të ilaçit të njohur Ozempic

Trupi i ri i Katy Perry me bikini në kopertinën e albumit, ngjall spekulime për përdorim të ilaçit të njohur Ozempic

Magazina
Fitoi çmimin e madh në BBVA, Egla Ceno: Më kërkuan lekë borxh

Fitoi çmimin e madh në BBVA, Egla Ceno: Më kërkuan lekë borxh

Magazina
Rihanna është emëruar si fytyra e re e aromës

Rihanna është emëruar si fytyra e re e aromës "J'Adore” të Dior, pasi Charlize Theron e kishte këtë punë për dy dekada

Magazina
SPAK heton Luiz Ejllin - kërcënoi zyrtarët e IKMT për të mos shembur një ndërtesë

SPAK heton Luiz Ejllin - kërcënoi zyrtarët e IKMT për të mos shembur një ndërtesë

Magazina
Kalo në kategori