LAJMI I FUNDIT:

Rita Ora me fjalë të ndjera për të ëmën – i kushton edhe këngë për ditëlindjen e 60-të

Rita Ora me fjalë të ndjera për të ëmën – i kushton edhe këngë për ditëlindjen e 60-të

Rita Ora ka bashkëpunuar me Keith Urban për një projekt muzikor, për të cilin u frymëzua nga nëna e saj, Vera Ora.

Këngëtarja 33-vjeçare ndau këngën për një festë shumë të veçantë – ditëlindjen e 60-të të së ëmës.

Ajo ndau një klip të hitit të ri, një version i “Shape Of Me” dhe zbuloi se tekstet ishin frymëzuar nga ndjenjat e saj për punëtorët e NHS.

Foto: Screenshot/Instagram

Duke i uruar një ditë magjike, aktorja shpjegoi se ka dashur të shkruajë një këngë për Verën për një ‘kohë të gjatë’ dhe tani ndihet sikur e ka realizuar këtë.

Të gjitha lajmet nga Rita Ora
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Rita Ora

Derisa e ndau këngën me 16.1 milionë ndjekësit në Instagram, Rita zbuloi se versioni i plotë do të publikohet më 26 janar.

Ajo i ka vënë mbishkrimin klipit: “Gëzuar ditëlindjen nënë! Ne kemi kaluar gjithçka së bashku, ju keni qenë gjithmonë një frymëzim kaq i bukur në jetën dhe në muzikën time. Doja të shkruaja një këngë për ty për kohën më të gjatë, kështu që kur Shape Of Me u shkrua nga unë, më në fund arrita të ndaj aq shumë sa kam ndjerë për ty”.

Foto: Screenshot/Instagram

“Me të vërtetë u bë e qartë se sa shumë dashuri më ke treguar dhe sa shumë më ke mësuar ndër vite!! Pra, ka mënyrë më të mirë për të thënë urime pastaj për të ndarë një version të ri të saj me Keith Urban. Ai më ndihmoi ta bëj atë shumë më të veçantë pasi kjo këngë po tregon gjithashtu vlerësim për të gjitha gratë! Ndaj surprizë, nënë kjo është për ty! Gëzuar ditëlindjen e 60-të”, shtoi mes tjerash ajo.

Përveç Ritës, Besniku dhe Vera, kanë edhe dy fëmijë të tjerë: Elenën dhe Donin. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by RITA ORA (@ritaora)

Në trend Magazina

Më shumë
“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë

“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë

Magazina
Loredana nuk përmbahet - publikon fotografi intime nga pushimet me të dashurin gjerman

Loredana nuk përmbahet - publikon fotografi intime nga pushimet me të dashurin gjerman

Magazina
Fansat mbetën të shokuar, pasi zëri i Ariana Grande-s ndryshon në mes të intervistës

Fansat mbetën të shokuar, pasi zëri i Ariana Grande-s ndryshon në mes të intervistës

Magazina
Trupi i ri i Katy Perry me bikini në kopertinën e albumit, ngjall spekulime për përdorim të ilaçit të njohur Ozempic

Trupi i ri i Katy Perry me bikini në kopertinën e albumit, ngjall spekulime për përdorim të ilaçit të njohur Ozempic

Magazina
Arrestohet Justin Timberlake

Arrestohet Justin Timberlake

Magazina
Rihanna është emëruar si fytyra e re e aromës

Rihanna është emëruar si fytyra e re e aromës "J'Adore” të Dior, pasi Charlize Theron e kishte këtë punë për dy dekada

Magazina
Kalo në kategori