Për më shumë se një dekadë nga tani, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi kanë dominuar absolutisht peizazhin e futbollit dhe kanë fituar çdo trofe te mundshëm ekipor dhe individual.

Dyshja kanë thyer pothuajse çdo rekord që duhet thyer dhe kanë fituar pothuajse gjithçka për të fituar, si individualisht ashtu edhe me ekipet e tyre, duke prodhuar disa nga paraqitjet më të mira të para ndonjëherë.

Rivaliteti i tyre ka qenë një kënaqësi për t’u parë për tifozët e lojës së bukur, dhe u bë edhe më dramatike kur ata luftuan mes vete ndërsa luanin për klubet e urryera, Barcelona dhe Real Madrid.

Reklama

Ekziston një grup i vogël lojtarësh që kanë qenë mjaft të privilegjuar për të luajtur me të dy yjet, dhe Sergio Ramos është gati të shtojë emrin e tij në atë listë.

Reklama

Ish-kapiteni i Real Madridit kaloi disa vite jashtëzakonisht të suksesshme në kryeqytetin spanjoll së bashku me Ronaldon, dhe tani do të luajë dy sezonet e ardhshme me Messin në Paris Saint-Germain.

“Messi është një nga më të mirët në botë, dhe unë dua më të mirën në ekipin tim”, ka thënë Ramos disa ditë më parë.

Fjalët e para të Messit si lojtar i PSG-së: I vendosur të ndihmoj për të ndërtuar diçka të veçantë për klubin dhe tifozët Fjalët e para të Messit si lojtar i PSG-së: I vendosur të ndihmoj për të ndërtuar diçka të veçantë për klubin dhe tifozët

Lista e lojtarëve që kanë luajtur së bashku me Messin dhe Ronaldon

Angel Di Maria (Real Madrid me Ronaldon dhe Argjentina me Messin)

Paulo Dybala (Juventus me Ronaldon dhe Argjentina me Messin)

Reklama

Gerard Pique (Manchester United me Ronaldon dhe Barcelona me Messin)

Carlos Tevez (Manchester United me Ronaldon dhe Argjentina me Messin)

Ezequiel Garay (Real Madrid me Ronaldon dhe Argjentina me Messin)

Fernando Gago (Real Madrid me Ronaldon dhe Argjentina me Messin)

Andre Gomes (Portugalia me Ronaldon dhe Barcelona me Messin)

Reklama

Deco (Portugalia me Ronaldon dhe Barcelona me Messin)

Gonzalo Higuain (Real Madrid dhe Juventus me Ronaldon dhe Argjentina me Messin)

Nelson Semedo (Barcelona me Messin dhe Portugalia me Ronaldon)

Arthur Melo (Juventus me Ronaldon dhe Barcelona me Messin)

Miralem Pjanic (Barcelona me Messin dhe Juventus me Ronaldon)

Trincao (Barcelona me Messin dhe Portugalia me Ronaldon)

Reklama

Martin Caceres (Barcelona me Messin dhe Juventus me Ronaldon)

Henrik Larsson (Manchester United me Ronaldon dhe Barcelona me Messin)

Gabriel Heinze (Manchester United me Ronaldon dhe Barcelona me Messin)

/Telegrafi/