LAJMI I FUNDIT:

Pjanic dhe Arthur, shkëmbimi mes Juventusit dhe Barcelonës që nuk i ndihmoi askujt

Pjanic dhe Arthur, shkëmbimi mes Juventusit dhe Barcelonës që nuk i ndihmoi askujt

Barcelona e liroi Miralem Pjanic si lojtar të lirë për t’u bashkuar me Sharjah FC, ndërsa në anën tjetër Juventusi e huazoi Arthurin te Liverpool, duke bërë që marrëveshja mes klubeve e para disa vitesh të jetë një dështim i plotë.

Reklama

Edhe në kohën e shkëmbimit mes dy klubeve kishte mëdyshje të mëdha, pasi flitej më shumë për të balancuar librat, sesa të ndryshonin realisht strukturën e ekipit të tyre në shtator 2020.

Pjanic u transferua te Barcelona për atë që u regjistrua si shitje 60 milionë euro, ndërsa Arthur shkoi në anën tjetër te Juventusi me një vlerë zyrtare transferimi prej 76 milionë euro plus bonuset.

Ata mezi luanin për klubet e tyre dhe kanë kërkuar një rrugëdalje për më shumë se një vit.

Juve më në fund arriti të bëjë një marrëveshje me Liverpoolin në ditën e fundit të afatit kalimtar, duke e dërguar Arthurin në huazim për 4.5 milionë euro me një opsion për të blerë për 37.5 milionë euro të tjera.

Braziliani bëri 63 paraqitje për klubin, duke kontribuar me një gol dhe një asistim.

Sot Pjanic njoftoi se kishte nënshkruar për Sharjah FC si lojtar i lirë, duke nënshkruar një kontratë dyvjeçare me opsion rinovimi.

Bosnjaku ishte huazuar tashmë te Besiktas për sezonin e kaluar, kështu që largohet pas vetëm 30 paraqitjeve zyrtare për Blaugrana.

Kontrata e tij u anulua nga klubi, kur ajo do të skadonte në qershor 2024, tregon se sa e dëshpëruar ishte Barcelona për të hequr Pjanic nga librat e tyre.

Për shkak të rregullave të pagave në La Liga, Barcelona nuk mund të regjistronte disa nga lojtarët e saj deri në fund. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

La Liga
Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Liga e Kampionëve
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Milot Rashica asiston në fitoren që ia mundësoi Galatasarayt të shpallet kampion i Turqisë

Milot Rashica asiston në fitoren që ia mundësoi Galatasarayt të shpallet kampion i Turqisë

Ligat tjera
French Open e paralajmëron Djokovicin për veprimin politik ndaj Kosovës

French Open e paralajmëron Djokovicin për veprimin politik ndaj Kosovës

Tenis
Kalo në kategori