LAJMI I FUNDIT:

Paolo Dybala është vetëm një nga 12 lojtarët që kanë pasur fatin t’i kenë shok skuadre Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon

Paolo Dybala është vetëm një nga 12 lojtarët që kanë pasur fatin t’i kenë shok skuadre Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon

Paulo Dybala është një djalosh me shumë fat.  Sulmuesi i Juventusit ka arritur që gjatë karrierës së tij të luajë me Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin.

Reklama

Dyshja Ronaldo dhe Messi ndër vite janë lojtarët më të mëdhenj.

Messi ka luajtur vetëm me një klub, Barcelonën, ndërsa Ronaldo ka ndërruar disa klube.

Sa i përket klubeve janë vetë dy lojtarë që kanë luajtur me klube me dyshen – Gerard Pique dhe Henrik Larsson – që kanë luajtur te Manchester United dhe Barcelona.


Gerard Pique (Manchester United dheBarcelona)

Andre Gomes (Portugal dhe Barcelona)

Gonzalo Higuain (Real Madrid dhe Argjentina)

Henrik Larsson (Manchester United dhe Barcelona)

Nelson Semedo (Portugali dhe Barcelona)

Ezequiel Garay (Real Madrid dhe Argjentina)

Deco (Portugali dhe Barcelona)

Fernando Gago (Real Madrid dhe Argjentina)

Gabriel Heinze (Manchester Untied dhe Argjentina)

Angel di Maria (Real Madrid dhe Argjentina)

Carlos Tevez (Manchester United dhe Argjentina)

Paulo Dybala (Juventus dhe Argjentina)


Këta janë 12 lojtarët me fat që kanë pasur mundësi të luajnë në një skuadër me dy yjet, shumë prej tyre argjentinas.  /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Kalo në kategori