Paulo Dybala është një djalosh me shumë fat.  Sulmuesi i Juventusit ka arritur që gjatë karrierës së tij të luajë me Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin.

Dyshja Ronaldo dhe Messi ndër vite janë lojtarët më të mëdhenj.

Messi ka luajtur vetëm me një klub, Barcelonën, ndërsa Ronaldo ka ndërruar disa klube.

Sa i përket klubeve janë vetë dy lojtarë që kanë luajtur me klube me dyshen – Gerard Pique dhe Henrik Larsson – që kanë luajtur te Manchester United dhe Barcelona.


Gerard Pique (Manchester United dheBarcelona)

Andre Gomes (Portugal dhe Barcelona)

Gonzalo Higuain (Real Madrid dhe Argjentina)

Henrik Larsson (Manchester United dhe Barcelona)

Nelson Semedo (Portugali dhe Barcelona)

Ezequiel Garay (Real Madrid dhe Argjentina)

Deco (Portugali dhe Barcelona)

Fernando Gago (Real Madrid dhe Argjentina)

Gabriel Heinze (Manchester Untied dhe Argjentina)

Angel di Maria (Real Madrid dhe Argjentina)

Carlos Tevez (Manchester United dhe Argjentina)

Paulo Dybala (Juventus dhe Argjentina)


Këta janë 12 lojtarët me fat që kanë pasur mundësi të luajnë në një skuadër me dy yjet, shumë prej tyre argjentinas.  /Telegrafi/