LAJMI I FUNDIT:

“Nuk është aspak stresuese të luash në Camp Nou”, Dimarco dhe Barella tallen pas ndeshjes me Barcelonën

“Nuk është aspak stresuese të luash në Camp Nou”, Dimarco dhe Barella tallen pas ndeshjes me Barcelonën

Lojtarët e Interit, Nicolo Barella dhe Federico Dimarco kanë bërë shaka pas ndeshjes ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve.

Interi shkëlqeu në Camp Nou ndaj Barcelonës në ndeshjen e grupeve në Ligën e Kampionëve, edhe pse në fund nuk arritën fitore dhe takimi u mbyll me barazim 3-3.

Megjithatë, ky barazim i bën Nerazzurrët favorit absolut për të kaluar ‘grupin e vdekjes’, pasi i nevojitet vetëm një fitore nga dy ndeshjet e ardhshme me Viktori Plzen dhe Bayern Munich.

Loja e mirë dhe barazimi në fund ka ngritur disponimin e lojtarëve të Interit, të cilët u panë të qeshur dhe në humor pas përfundimit të takimit.

Ishte mbrojtësi Alessandro Bastoni, i cili postoi në profilin e tij privat një video, ku shiheshin dyshja italiane, Barella dhe Dimarco duke u tallur pas ndeshjes, me mesfushorin që po bartej nga mbrojtësi me një karrocë.

“Të luash në Camp Nou nuk është aspak stresuese – Nicolo, 25 vjeç”, ka shkruar Bastoni në videon e postuar në Instagram.

Ndryshe, Barella ishte i papërmbajtshëm pasi përveç golit të shënuar ishte një motor i mesfushës duke vrapuar shumë, ndal aksionet e Barçës dhe krijuar aksionet e Interit. /Telegrafi/