LAJMI I FUNDIT:

Njeriu pas Jude Bellingham, babai i tij ishte rreshter i policisë dhe sulmues që shënoi më shumë se 700 gola

Njeriu pas Jude Bellingham, babai i tij ishte rreshter i policisë dhe sulmues që shënoi më shumë se 700 gola

Familja Bellingham po korr sukseset pas një pune të madhe të bërë ndër vite me dy djemtë e tyre Jude dhe Jobe.

Nëna Denise shkoi në Dortmund me Jude kur ai nënshkroi me Borussian, ndërsa Mark qëndroi në Angli me Jobe, i cili në moshën 18-vjeçare luan me Sunderland në Championship.

Nëna e Jude Bellingham u bë mbështetja më e madhe në përshtatjen e tij në Gjermani.

Në Real Madrid janë të mahnitur nga ajo që Jude Bellingham po bën në fillim të sezonit. Raportet kur ai nënshkroi ishin tashmë të shkëlqyera, prandaj dhe investimi i madh i klubit Los Blanocs, por rezultatet janë tejkaluar.

Nuk po flasim vetëm për të dhënat (13 gola dhe 3 asistime), por lojtari është integruar në mënyrë perfekte në skuadër. Ai është një lider brenda dhomave të zhveshjes dhe një yll që përpiqet ta udhëheqë grupin drejt suksesit. Udhëtimi vazhdon, megjithëse tani është e vështirë të merret me mend se ku do të jetë kufiri. Udhëtimi  filloi kur lotët pushtuan fytyrën e babait të lojtar, Mark Bellingham.

“Kopa Trophy” për lojtarin më të mirë të ri shkon për Jude Bellingham
Lexo po ashtu “Kopa Trophy” për lojtarin më të mirë të ri shkon për Jude Bellingham

“Babai im zakonisht nuk qan dhe sot ai qau. Kjo ndodh sepse është një moment i veçantë ”, kishte thënë Jude Bellingham në ditën e prezantimit të tij me Real Madridin.

Kush janë prindërit e Jude dhe si ndikuan ata në jetën e tij

Mark Bellingham, ish rreshter i policisë së West Midlands dhe sulmues që theu rekorde në futbollin amator anglez. Denise, nëna e tij, një punonjëse në departamentin e burimeve njerëzore të një kompanie.

“Suksesi i tij është ai i familjes Bellingham. Është një përpjekje ekipore mes tij dhe prindërve të tij. Dhe ka një shembull që e përmbledh atë. Në janar 2020, klubi i cakton një takim me Liverpoolin, të cilët ishin të interesuar për të, dhe ata i thonë që ai duhet të shkojë në Anfield të takohet me ta. Djali thotë “jo”, se ai ka stërvitje atë ditë dhe se nuk do të lërë shokët e tij. Se do të shkojë kur të ketë një ditë të lirë”, rrëfen Pep Clotet, zbuluesi i Jude, në një intervistë me Abraham Romero në The World.

Babai i Jude e pëlqente futbollin, por për të nuk ishte gjë tjetër veçse një kalim kohe. Tërë karrierën e tij sportive e kaloi në Non-Liga (Ligat Amatore Angleze), në kategoritë joprofesionale të futbollit anglez.

Një sulmues i palodhshëm që arriti të shënojë më shumë se 700 gola gjatë gjithë karrierës së tij. Në fakt, ai që do të ishte sezoni i fundit i Mark nuk përfundoi si duhet. Kur arriti në 698 gola, ai u përjashtua. Sanksioni e pengoi atë të luante ditën e fundit dhe, për rrjedhojë, ai nuk do të arrinte shifrën magjike që e donte. Ai nuk mund ta linte në gjysmë rekordin që e donte dhe vendosi të luante edhe një sezon për të vazhduar të shënonte gola.

Zbulohen fjalët që Bellingham i tha për Messin para se argjentinasi ta fitonte Topin e Artë
Lexo po ashtu Zbulohen fjalët që Bellingham i tha për Messin para se argjentinasi ta fitonte Topin e Artë

“Çmimi Kopa 2023 për djalin e mirë që po bëhet burrë i mirë . Jam i lumtur për të. Është një moment i bukur për të gjithë ata mësues dhe trajnerë që kanë qenë pjesë e rrugëtimit. Njerëz të mirë që e kanë bërë gjithçka argëtuese”, shkroi Mark në X pas kurorëzimit të djalit të tij në galën e Topit të Artë.

Ai e bashkëngjiti  një fotografi të hapave të tij të parë në botën e futbollit i veshur me fanellën e Birminghamit . /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Çfarë po ndodh? Mbappe shihet në Barcelonë duke nënshkruar autografe për tifozët

Çfarë po ndodh? Mbappe shihet në Barcelonë duke nënshkruar autografe për tifozët

Ndërkombëtare
Kalimi i Mbappes te Real Madridi e dërgon Arda Gulerin te Milani

Kalimi i Mbappes te Real Madridi e dërgon Arda Gulerin te Milani

Ndërkombëtare
Presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, futet në dhomën e gjyqtarëve mes pjesëve në përballje me Dritën

Presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, futet në dhomën e gjyqtarëve mes pjesëve në përballje me Dritën

Superliga
La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga pa mëshirë: Barcelonës i është ulur sërish buxheti i pagave, Real Madridi mund të shpenzojë 500 milionë më shumë

La Liga
Kalo në kategori