LAJMI I FUNDIT:

“Kopa Trophy” për lojtarin më të mirë të ri shkon për Jude Bellingham

“Kopa Trophy” për lojtarin më të mirë të ri shkon për Jude Bellingham

Mesfushori i Real Madridit dhe Anglisë, Jude Bellingham, është zgjedhur si lojtari më i mirë i ri.

Kopa Trophy jepet për edicionin e pestë me radhë nga revista prestigjioze France Football.


Mbappe, Pedri, De Ligt dhe së fundmi Gavi në vitin 2022 ishin fituesit paraprak të këtij çmimi që ka filluar të dhurohet që nga viti 2018.

Për të fituar këtë çmim ai mposhti konkurrencën e ashpër të gjermanit Jamal Musiala i cili po ashtu pati një sezon fantastik me Bayernin.

Bellingham pati një sezon mjaft të mirë me Dortmundin duke kaluar pastaj tek Real Madridi aty ku deri më tash ka ‘shpërthyer’ me 13 gola në të gjitha garat.

Çmimi i radhës për anglezin pritet të jetë ai i Golden Boy, çmim që dhurohet prej 20 vitesh për lojtarin më të mirë nën 21 vjet.

Bellingham pritet të kurorëzohet me këtë çmim më 4 dhjetor nga gazeta italiane Tutto Sport, si futbollisti i ri më i mirë në botë./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Premier League
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori