LAJMI I FUNDIT:

Nga Kane te Osimhen dhe Havertz – 13 emrat që Real Madridi po monitoron për sulm

Nga Kane te Osimhen dhe Havertz – 13 emrat që Real Madridi po monitoron për sulm

Real Madridi do të nënshkruajë me një sulmues në afatin e afërt kalimtar të verës. Brenda klubit ka dyshime se ku të drejtohet objektivi që duhet arritur. Të rinj dhe të përkushtuar për të ardhmen apo të dëshmuar dhe me kontribut të menjëhershëm.

Reklama

Emrat që lidhen me Real Madridin shumëfishohen siç ndodhi verën e kaluar, por këtë herë kërkimi është i vërtetë.

Sipas gazetës Marca, emrat që po lidhen me një transferim në Bernabeu janë: Harry Kane, Roberto Firmino, Julian Alvarez, Marcus Thuram, Joselu, Goncalo Ramos, Rasmus Hojlund, Kai Harvertz, Randal Kolo Muani, Victor Osimhen dhe Karim Adeyemi.

Top sulmuesi përfundon në listën e Carlo Ancelottit: Real Madridi mund ta transferojë si të lirë
Lexo po ashtu Top sulmuesi përfundon në listën e Carlo Ancelottit: Real Madridi mund ta transferojë si të lirë

Përveç këtyre emrave, plus lojtarët e rinj vendas Alvaro Rodriguez, i cili ka marrë disa minuta këtë sezon dhe Juanmi Latasa, i huazuar te Getafe me opsion blerjeje, janë disa nga emrat e përfolur.

Disa me arsye e disa jo. Ata janë vetëm disa nga ata që janë shfaqur para ‘reklamës’ së Real Madridit për të kërkuar një sulmues.

Emri që tingëllon më shumë është Harry Kane. Ylli i Tottenham Hotspur dhe kombëtares së Anglisë. Vjen prej shumë kohësh dhe dëshira e anglezit nuk është tjetër veçse të largohet nga një ekip në të cilin nuk ka fituar asnjë trofe.

Problemi, i pakapërcyeshëm për shumëkënd, është prania në horizont e presidentit Daniel Levy, dhe që nuk dëshiron ta gjejë veten në një negociatë me Real Madridin.

Drejtimi sportiv i Real Madridit ka ndryshuar objektivin javët e fundit. Duke mos parë panoramën e sulmuesve, ai duhet të gjejë atë futbollist që mund të shërbejë si referencë, pa harruar që Endrick do të mbërrijë në Madrid në vitin 2024.

Ideja që ata patën në takimet e zhvilluara në Valdebebas, është t’i japin pak më shumë hapësire dhe minuta të rinjve, Alvaro dhe Latasa.

Emrat tjerë janë më pak të mundshëm, pasi kushtojnë shumë, përveç Firmino, i cili mund të transferohet si lojtar i lirë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Sport vendor
Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Premier League
Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Bundesliga
La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Kalo në kategori