LAJMI I FUNDIT:

Në 109 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, nuk mungon një urim nga Vera Ora

Në 109 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, nuk mungon një urim nga Vera Ora
Vera Ora (Foto: Instagram)

Vera Ora, nëna e këngëtares së famshme botërore, Rita Ora, po ashtu ka një lidhje të veçantë me Kosovën e Shqipërinë.

Reklama

Ndonëse nuk heziton asnjëherë të shfaq dashurinë që ka ndaj trojeve shqiptare, ajo nuk ka munguar me një urim në Ditën e Flamurit apo 109 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Psikiatrja, e ndjekur nga mijëra fansa në rrjete sociale, ka ndarë një fotografi me veshje tradicionale shqiptare për të festuar 28 Nëntorin.

View this post on Instagram

A post shared by Vera Ora (@veraora)

“Dita e Pavarësisë, qëndroni të lumtur me shumë dashuri dhe prosperitet”, kanë qenë fjalët e Orës.

Të gjitha lajmet nga Vera Ora
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Vera Ora

Ndërkohë, deri më tani nuk është bërë një reagim nga ylli ndërkombëtar ndonëse është gjithnjë pranë shqiptarëve – në të mirë e në keq.

View this post on Instagram

A post shared by Vera Ora (@veraora)

Kujtojmë që Rita është një këngëtare e kantautore shqiptare e lindur në Kosovë.

Ajo së bashku me familjen u zhvendosën në Londër kur ishte vetëm njëvjeçe. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Vera Ora (@veraora)

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Magazina
Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Kënga e re e Luizit pjesë e trendeve muzikore nga e gjithë bota

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
Dikur adhurohej nga vajzat adoleshente në mbarë botën, Chad Michael Murray sot duket më mirë se kurrë

Dikur adhurohej nga vajzat adoleshente në mbarë botën, Chad Michael Murray sot duket më mirë se kurrë

Magazina
Kalo në kategori