LAJMI I FUNDIT:

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit
Reklama

Ylli i Inter Miami, Lionel Messi e ka pranuar se nuk e ka menduar për pensionim, por do t’i pëlqente në të ardhmen të punonte si drejtor sportiv.

Legjenda e Barcelonës është në sezonin e tij të parë me Inter Miamin, pas transferimit si lojtar i lirë në verë.


Messi po shkëlqen në MLS dhe është pyetur tashmë për të ardhmen apo pensionimit, të cilin as nuk e ka menduar fare.

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij
Lexo po ashtu Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

“Nuk e kam menduar dhe as nuk dua ta mendoj. Dua të vazhdoj të shijoj atë që bëj. Kam bërë një hap të rëndësishëm duke lënë pas Evropën”, ka thënë fillimisht Messi për Olga Live.

“Nuk dua të mendoj për hapin tjetër, dua të kënaqem me atë që më pëlqen më shumë, që është të luaj futboll. Është një punë që e dua. Jam me fat, por kam përgjegjësi”.

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së
Lexo po ashtu Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

“Nuk e di se çfarë do të bëj, më pëlqen gjithçka që lidhet me futbollin, më pëlqen të jem me fëmijët, të jap mësim, të jem edhe drejtor sportiv, por nuk e di se ku do të shkoj”.

“Personalisht, gjithmonë kam pasur idenë të shijoj futbollin argjentinas, dhe aq më tepër pasi kam qenë kampion bote, të luaja për Newells. Kur isha fëmijë shkoja në stadiumin e tyre”, përfundoi legjenda argjentinase. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori