LAJMI I FUNDIT:

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së
Reklama

Lionel Messi ka treguar për herë të parë tatuazhin e tij me stemën e Barcelonës në këmbën e majtë.

Ai e bërë atë vetëm pasi u largua nga Barca drejt PSG-së në vitin 2021.


Fansat e kanë ditur gjithmonë se Leo e donte shumë Barcelonën, saqë bëri tatuazh në këmbë dhe legjenda e klubit tani nuk e fsheh më këtë dhe ka folur për këtë gjë.

“Tatuazhi im i Barçës? Shiko, unë e bëra këtë tatuazh për të treguar dashurinë time për klubin që më bëri ky që jam”, deklaroi Messi.

Messi mbetet lojtari më i madh në historinë e Barcelonës pasi ka shënuar 672 gola në 778 ndeshje për klubin.

Barcelona mori hovin e rritjes pasi Messi u ngjit në ekipin e parë, duke i fituar edhe katër Liga të Kampionëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Ligat tjera
Dita e ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, shumë përballje interesante në orar

Dita e ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, shumë përballje interesante në orar

Liga e Kampionëve
Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

La Liga
Xabi Alonso ka implementuar taktikën gjeniale që ka ndihmuar Leverkusenin të jetë lider në Bundesliga

Xabi Alonso ka implementuar taktikën gjeniale që ka ndihmuar Leverkusenin të jetë lider në Bundesliga

Bundesliga
Ronaldo fiton penallti por i thotë gjyqtarit se nuk ishte faull

Ronaldo fiton penallti por i thotë gjyqtarit se nuk ishte faull

Ligat tjera
“Shumë lojtarë do të zhgënjeheshin”, Armando Broja flet për kohën e kufizuar të lojës te Chelsea

“Shumë lojtarë do të zhgënjeheshin”, Armando Broja flet për kohën e kufizuar të lojës te Chelsea

Premier League
Kalo në kategori