Lionel Messi ka postuar një mesazh lamtumirës për Arturo Vidalin që po e mbyllë kalimin te Interit.

Mesfushorit kilian iu konfirmuar nga trajneri Ronald Koeman se nuk është në planet e tij, duke u larguar kështu nga Camp Nou.

Antonio Conte në anën tjetër e dëshironte ribashkimin me Vidalin, pasi që të dy ishin pjesë e Juventusit, ndërsa tani do të ribashkohen te Nerazzurët.

Messi ka përdorur rrjetet sociale për t’i thënë lamtumirë kilianit, duke e përshkruar si një aventurë fantastike të tij.

“Unë vetëm ju njihja nga përballja me njëri-tjetrin dhe gjithmonë më dukeshe si fenomen, por më vonë pata fatin t’ju takoja personalisht dhe më befasuat edhe më shumë”, ka shkruar 33-vjeçari.

“Ato ishin dy vjet që ndanin shumë gjëra dhe ju e vutë re veten tuaj. Dhoma e veshjes do të ketë mall për ju”.

“Ju uroj të gjitha të mirat në këtë fazë të re në klubin tuaj të ri. Ne do të ndërpresim shtigje përsëri, me siguri”, ka shkruar më tej Messi. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Te conocía sólo de enfrentarnos y siempre me pareciste un fenómeno, pero después tuve la suerte de conocerte en lo personal y me sorprendiste más todavía. Fueron dos años compartiendo muchas cosas y te hiciste notar mucho, el vestuario te va a extrañar, @kingarturo23oficial. Te deseo todo lo mejor en esta nueva etapa en tu nuevo club. Nos volveremos a cruzar, seguro. 👍🏻💪🏻

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on Sep 20, 2020 at 1:31pm PDT