Real Madridi i është bashkuar Liverpoolit në ndjekjen e mbrojtësit të Sevillas, Diego Carlos.

Carlos ka shkëlqyer këtë sezon me Sevillan pas transferimit të tij në verë nga francezët e Nantes.

Paraqitjet e tij të mira kanë bërë që Carlos të pëlqehet shumë nga Liverpooli dhe trajneri i tyre, Jurgen Klopp.

Sevilla ka transferuar nëntë lojtarë kualitativ për 111 milionë euro, por askush nuk po flet për të!   Sevilla ka transferuar nëntë lojtarë kualitativ për 111 milionë euro, por askush nuk po flet për të!  

Sipas mediumit të njohur Goal, Reds tani kanë një rival të fortë për shërbimet e qendërmbrojtësit.

Real Madridi po e shikon lojtarin si një pasardhës të mundshëm afatgjatë për kapitenin Sergio Ramos.

Carlos gjatë një dueli me Diego Costan (Foto: Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)

Ramos është në linjë për t’iu ofruar një kontratë e re dy-vjeçare, por Reali tani është duke kërkuar në mënyrë aktive një zëvendësim eventual për veteranin.

Transferimi i lojtarit nuk do të jetë i lehtës pasi kontrata e tij te Sevilla mbart një klauzolë të blerjes prej 75 milionë eurosh. /Telegrafi/