Është zgjedhur formacioni më i mirë i vitit në Ligën Premier, ku Manchester City ka më së shumti lojtarë të përfshirë.

Kampioni aktual i Ligës Premier, Man City ka dominuar në zgjedhjen e formacionin të vitit në Angli.

Plot gjashtë futbollistë të Cityt kanë  gjetur veten në formacionin e vitit në Ligën Premier, duke lënë mbrapa ata të Liverpoolit.

Të gjitha lajmet rreth Ligës Premier Të gjitha lajmet rreth Ligës Premier

Reds përfaqësohen nga katër futbollistë, ndërsa një lojtarë vjen nga Manchester City dhe ai është Paul Pogba.

Në formacionin e vitit në Ligën Premier mungojnë yje si Mohamed Salah dhe Eden Hazard.

Portier: Ederson

Mbrojtës: Trent Alexander-Arnold, Virgil Van Dijk, Aymeric Laporte, Andy Robertson

Mesfushorë: Fernandinho, Paul Pogba, Bernardo Silva

Sulmues: Raheem Sterling, Sergio Aguero, Sadio Mane

/Telegrafi/