LAJMI I FUNDIT:
Aymeric Laporte

Aymeric Laporte

105 Artikuj

Laporte bëhet lojtari i parë që tallet me Arsenalin për humbjen e titullit

Laporte bëhet lojtari i parë që tallet me Arsenalin për humbjen e titullit

Premier League
Lojtarët e ‘paprekshëm’ të Luis Enrique janë harruar në klubet e tyre

Lojtarët e ‘paprekshëm’ të Luis Enrique janë harruar në klubet e tyre

Ndërkombëtare
Aymeric Laporte e do transferimin te Barcelona

Aymeric Laporte e do transferimin te Barcelona

La Liga
Man City ka gati ‘operacionin fshesa’, pesë yje mund të largohen

Man City ka gati ‘operacionin fshesa’, pesë yje mund të largohen

Premier League
Një peticion i dytë është ‘krijuar’ ndaj Erling Haaland, tani nga bashkëlojtari i tij te Man City

Një peticion i dytë është ‘krijuar’ ndaj Erling Haaland, tani nga bashkëlojtari i tij te Man City

Premier League
Këto janë 15 shitjet më të mëdha në historinë e La Ligas: Nga Mendieta te Casemiro, Ronaldo e Neymar

Këto janë 15 shitjet më të mëdha në historinë e La Ligas: Nga Mendieta te Casemiro, Ronaldo e Neymar

La Liga
Nga Maguire te Van Dijk, Dias dhe Militao – 10 qendërmbrojtësit më të shtrenjtë në historinë e futbollit

Nga Maguire te Van Dijk, Dias dhe Militao – 10 qendërmbrojtësit më të shtrenjtë në historinë e futbollit

Ndërkombëtare
Momenti kur Laporte e godet shuplakë Modricin, dyshja marrin kartonë të verdhë

Momenti kur Laporte e godet shuplakë Modricin, dyshja marrin kartonë të verdhë

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve: Man City 4-3 Real Madrid, spikatin De Bruyne dhe Benzema

Notat e lojtarëve: Man City 4-3 Real Madrid, spikatin De Bruyne dhe Benzema

Liga e Kampionëve
Formacioni i mundshëm i Man Cityt të ‘frikshëm’ me Haalandin si qendërsulmues

Formacioni i mundshëm i Man Cityt të ‘frikshëm’ me Haalandin si qendërsulmues

Premier League
Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Atletico Madrid: Laporte dhe De Bruyen më të mirët

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Atletico Madrid: Laporte dhe De Bruyen më të mirët

Liga e Kampionëve
Laporte vendos rekord të madh në Ligën Premier – lë pas emra si Drogba, Alexander-Arnold dhe Makelele

Laporte vendos rekord të madh në Ligën Premier – lë pas emra si Drogba, Alexander-Arnold dhe Makelele

Premier League
Notat e lojtarëve: Crystal Palace 0-0 Man City, zhgënjen Bernardo Silva

Notat e lojtarëve: Crystal Palace 0-0 Man City, zhgënjen Bernardo Silva

Premier League
Everton 0-1 Man City, notat e lojtarëve

Everton 0-1 Man City, notat e lojtarëve

Premier League
Dy vendime të VAR-t dëmtuan Man Cityt në barazimin ndaj Southamptonit

Dy vendime të VAR-t dëmtuan Man Cityt në barazimin ndaj Southamptonit

Premier League
CIES zgjedh 11-shet më të mira të pesë ligave të mëdha të futbollit për vitin 2021, befasi të ndryshme në secilin kampionat

CIES zgjedh 11-shet më të mira të pesë ligave të mëdha të futbollit për vitin 2021, befasi të ndryshme në secilin kampionat

Shkumbin Pireva
Pas Ferran Torresit, Barcelona synon t’ia rrëmbej Cityt edhe mbrojtësin Laporte

Pas Ferran Torresit, Barcelona synon t’ia rrëmbej Cityt edhe mbrojtësin Laporte

La Liga
Presidenti i Barcelonës, Laporta i propozoi Man Cityt shkëmbimin e katër lojtarëve

Presidenti i Barcelonës, Laporta i propozoi Man Cityt shkëmbimin e katër lojtarëve

Ndërkombëtare
Man City ofroi Sterlingun te Barcelona, por kërkoi Ansu Fatin në shkëmbim – Klubet diskutuan për shtatë futbollistë

Man City ofroi Sterlingun te Barcelona, por kërkoi Ansu Fatin në shkëmbim – Klubet diskutuan për shtatë futbollistë

Ndërkombëtare
Man City e mposht thellë Norwich Cityn e Rashicës

Man City e mposht thellë Norwich Cityn e Rashicës

Premier League
City gati të heqë dorë nga Laporte, ia vendos edhe çmimin e largimit

City gati të heqë dorë nga Laporte, ia vendos edhe çmimin e largimit

Premier League
Juventusi po planifikon transferimin e Aymeric Laportes

Juventusi po planifikon transferimin e Aymeric Laportes

Premier League
Juventusi dëshiron transferimin e Laportes

Juventusi dëshiron transferimin e Laportes

Serie A
Guardiola konfirmon se tre lojtarë e duan largimin nga Manchester City

Guardiola konfirmon se tre lojtarë e duan largimin nga Manchester City

Premier League