LAJMI I FUNDIT:
Fernandinho

Fernandinho

72 Artikuj

Info

Fernandinho është lojtar brazilian i lindur më 4 maj të vitit 1985

Llapi ndanë rrugët me mbrojtësin brazilian Fernandinho

Llapi ndanë rrugët me mbrojtësin brazilian Fernandinho

Superliga
“Më bëre të dashurohem sërish me futbollin”, publikohet video e bisedës së fundit e Fernadinhos me Guardiolën

“Më bëre të dashurohem sërish me futbollin”, publikohet video e bisedës së fundit e Fernadinhos me Guardiolën

Premier League
Vinicius Jr vlerësohet lartë për driblimin magjik ndaj Fernandinhos dhe golin ndaj Man Cityt

Vinicius Jr vlerësohet lartë për driblimin magjik ndaj Fernandinhos dhe golin ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Fernandinho konfirmon largimin nga Manchester City, Guardiola befasohet me lajmin – thotë se nuk e dinte

Fernandinho konfirmon largimin nga Manchester City, Guardiola befasohet me lajmin – thotë se nuk e dinte

Liga e Kampionëve
Gjesti për lëvdata i Fernandinhos, ia dha shiritin e kapitenit Zinchenkos në ndeshjen e Kupës FA

Gjesti për lëvdata i Fernandinhos, ia dha shiritin e kapitenit Zinchenkos në ndeshjen e Kupës FA

Ndërkombëtare
Djali i Fernandinhos tallet keq me Unitedin në humbjen ndaj Liverpoolit

Djali i Fernandinhos tallet keq me Unitedin në humbjen ndaj Liverpoolit

Premier League
Guardiola i lejon lojtarët të vendosin për shiritin e kapitenit, por ata e degradojnë De Bruynen dhe zgjedhin tre të tjerë para belgut

Guardiola i lejon lojtarët të vendosin për shiritin e kapitenit, por ata e degradojnë De Bruynen dhe zgjedhin tre të tjerë para belgut

Premier League
Fernandinho është opsion për Barcelonën

Fernandinho është opsion për Barcelonën

La Liga
Operacioni ‘Fshesa’ te Manchester City: Shtatë lojtarë largohen nga klubi brenda një jave

Operacioni ‘Fshesa’ te Manchester City: Shtatë lojtarë largohen nga klubi brenda një jave

Premier League
Historia e pabesueshme e Fernandinhos te Shakhtari – flinte në hotel, paguhej me para në dorë dhe i fshehte paratë në tenxhere me presion

Historia e pabesueshme e Fernandinhos te Shakhtari – flinte në hotel, paguhej me para në dorë dhe i fshehte paratë në tenxhere me presion

Ndërkombëtare
Fernandinho do të ndjekë rrugën e Agueros – planifikon largimin nga Manchester City

Fernandinho do të ndjekë rrugën e Agueros – planifikon largimin nga Manchester City

Premier League
Fernandinho: Lojtarët e Man Cityt do të mirëpresin nënshkrimin e Messit

Fernandinho: Lojtarët e Man Cityt do të mirëpresin nënshkrimin e Messit

Premier League
Fernandinhos i ofrohet puna e ndihmësit të Guardiolës nga Manchester City

Fernandinhos i ofrohet puna e ndihmësit të Guardiolës nga Manchester City

Premier League
City mposht Unitedin në Old Trafford dhe i bashkohet Tottenhamit në finalen e EFL Cup

City mposht Unitedin në Old Trafford dhe i bashkohet Tottenhamit në finalen e EFL Cup

Ndërkombëtare
“Po mbajnë ekipet e tyre mbi supe” – këta janë futbollistët kryesorë në botë mbi 35 vjeç

“Po mbajnë ekipet e tyre mbi supe” – këta janë futbollistët kryesorë në botë mbi 35 vjeç

Shkumbin Pireva
Lista me 30 mesfushorët më të paguar në Ligën Premier – aty është edhe Granit Xhaka

Lista me 30 mesfushorët më të paguar në Ligën Premier – aty është edhe Granit Xhaka

Premier League
Periudhë e keqe për Cityn, Fernandinho shtohet në listën e të lënduarve

Periudhë e keqe për Cityn, Fernandinho shtohet në listën e të lënduarve

Liga e Kampionëve
Nga Messi te Ramos e Aubameyang – Këta janë 32 yjet që mbesin lojtar të lirë në verën e vitit 2021

Nga Messi te Ramos e Aubameyang – Këta janë 32 yjet që mbesin lojtar të lirë në verën e vitit 2021

Ndërkombëtare
Tifozët zgjedhin 10 mesfushorët më të mirë defensiv në botë – Casemiro i pari, Kante i gjashti dhe Busquets i shtati

Tifozët zgjedhin 10 mesfushorët më të mirë defensiv në botë – Casemiro i pari, Kante i gjashti dhe Busquets i shtati

Ndërkombëtare
Top 10 lojtarët me përqindjen më të lartë të fitoreve në histori të Ligës Premier – nga Otamendi, deri te Salah

Top 10 lojtarët me përqindjen më të lartë të fitoreve në histori të Ligës Premier – nga Otamendi, deri te Salah

Premier League
Blerjet e mëdha të Manchester Cityt në periudhat për të cilat u dënua: Shpenzime në vlerë gati 700 milionë euro

Blerjet e mëdha të Manchester Cityt në periudhat për të cilat u dënua: Shpenzime në vlerë gati 700 milionë euro

Premier League
Fernandinho vazhdon kontratën me Manchester Cityn

Fernandinho vazhdon kontratën me Manchester Cityn

Premier League
Man City 2-2 Crystal Palace, notat e lojtarëve

Man City 2-2 Crystal Palace, notat e lojtarëve

Premier League
Lista e lojtarëve më të trofeshëm në Ligën Premier – aty edhe Xherdan Shaqiri

Lista e lojtarëve më të trofeshëm në Ligën Premier – aty edhe Xherdan Shaqiri

Premier League