Fernandinho mund të largohet nga Manchester City këtë verë.

Braziliani është jashtë kontratës këtë verë dhe e ardhmja e tij mbetet e paqartë.

Lista nuk është përfundimtare dhe ka ende një shans që ai të kthehet në Etihad – nuk ka pasur ndonjë njoftim zyrtar nga klubi ose lojtari që ai zyrtarisht po largohet dhe ata janë ende të lirë të negociojnë një kontratë të re për sezonin e ardhshëm.

Sidoqoftë, kapiteni i Citizens shokoi tifozët në fillim të kësaj jave kur ai u duk se lë të kuptohet se ky sezon mund të jetë i fundit për të me një falënderim emocional në mediat sociale.

Reklama

Fernandinho shkroi: “Çfarë viti ka qenë ky, miqtë e mi të dashur”.

“Sigurisht që ka një vorbull emocionesh gjatë gjithë këtij sezoni. Intensiteti i të gjithave ka qenë mjaft absurd”.

Reklama

“Së pari, unë do të doja të them faleminderit të gjithë tifozëve tanë për mbështetjen tuaj të vazhdueshme”.

“Unë vetëm mund ta imagjinoj ankthin që kjo mund të ketë shkaktuar duke parë të gjitha ndeshjet në TV në shtëpi, por kjo ka mbaruar tani”.

“Ne kemi qenë me fat sa të kemi disa nga mbështetësit tanë përsëri në stadium”, thuhet më tej në njoftimin e tij.

Në listën e largimeve janë edhe disa talentë si, Adrian Bernabe, Daniel Grimshaw, Louie Moulden dhe Felix Nmecha, me Sergio Agueron dhe Eric Garcian që kaluan te Barcelona. /Telegrafi/

Reklama