LAJMI I FUNDIT:

“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

“Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe të luash në tre pozicione”, Fernandinho zbulon sekretet e Guardiolës

Pep Guardiola është një nga trajnerët më të mirë. Për shumë njerëz, më i miri. Trajneri i Manchester Cityt po lufton këtë sezon për të fituar tre trofetë me ekipin e tij.

Reklama

Pas fitores së Ligës Premier, këtë të shtunë ata mund të ngrenë trofeun e FA Cup nëse mposhtin Manchester United në finale. Dhe të shtunën e ardhshme ai mund të mbyllë rrethin nëse fiton Ligën e Kampionëve. Për ta bërë këtë, ‘Qytetarët’ do të duhet të mposhtin Interin.

Një nga ata që e njeh më mirë Guardiolën është ish-mesfushori dhe kapiteni i Cityt, Fernandinho, i cili ka zbuluar disa sekrete në një intervistë për The Athletic.

“Më bëre të dashurohem sërish me futbollin”, publikohet video e bisedës së fundit e Fernadinhos me Guardiolën
Lexo po ashtu “Më bëre të dashurohem sërish me futbollin”, publikohet video e bisedës së fundit e Fernadinhos me Guardiolën

“Yaya Toure thoshte: “Ka dy gjëra që duhet për të luajtur për Guardiolën. Duhet të flasësh të paktën tre gjuhë dhe duhet të jesh në gjendje të luash të paktën tre pozicione të ndryshme. Kuptoje këtë dhe ti”. Do të jetë një ose dy hapa përpara, nga të gjithë të tjerat”, ka thënë fillimisht Fernandinho, i cili kaloi disa vite nën urdhrat e trajnerit.

“Ai është një trajner brilant, i cili teston lojtarët e tij. Shikoni John Stones, një qendërmbrojtës që është transferuar në mesfushë këtë sezon. Shikoni ata mbrojtësit e krahëve. Shihni se si ata janë përshtatur me praninë e Haaland.

Shumë gola të tjerë

Intervistuesi ishte Alan Shearer, një legjendë e Anglisë dhe Ligës Premier, të cilit Fernandinho i tha se me Guardiolën do të kishte shënuar shumë gola të tjerë në karrierën e tij.

Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them
Lexo po ashtu Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

“Jam i sigurt se nëse do të kishit Pepin si trajner, do të kishit shënuar edhe më shumë, dyfish apo trefish gola”.

“Pep të bën të kuptosh se futbolli është më i lehtë nga sa mendon. Ai ka fuqinë t’ju bindë, t’ju tregojë, t’ju mësoj çdo ditë në stërvitje, në takime dhe, mbi të gjitha, gjatë ndeshjeve, se gjithçka që ju thoni do të bëhet, do të ndodhë”, përfundoi ish-mesfushori brazilian. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Fenerbahce e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri – gjashtë ndeshje, gjashtë fitore dhe golaverazh fantastik

Ligat tjera
Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

La Liga
Kalo në kategori