LAJMI I FUNDIT:

Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Guardiola: A e dini sekretin e suksesit tim? Unë do të ju them

Pep Guardiola fitoi Ligën Premier për herë të pestë me Manchester City këtë sezon dhe do të përpiqet të bëhet kampion i Evropës për herë të parë me klubin anglez.

Reklama

Në një intervistë para ndeshjes së xhiros së fundit të Ligës Premier kundër Brentford, Guardiola zbuloi për një gazetare “sekretin” e suksesit të tij.

“A e dini sekretin e suksesit tim si trajner? Unë do t’ju them. Barcelona, ​​Bayern Munich, Manchester City. Ky është sekreti i suksesit të Pep. Messi, Leëandoëski, Haaland, Aguero. Ky është sekreti”.

“E dua nënën dhe gjyshin tim, por me ta nuk do të kisha fituar Ligën e Kampionëve, kjo është e sigurt”, ka thënë ai.

Guardiola fitoi një FA Cup dhe katër Carabao Cup me Man Cityn.

Sacchi: Guardiola e di një gjë për finalen e Ligës së Kampionëve kundër Interit
Lexo po ashtu Sacchi: Guardiola e di një gjë për finalen e Ligës së Kampionëve kundër Interit

Në Barcelonë, ndër të tjera, ai fitoi tre La Liga, dy Liga të Kampionëve dhe dy herë Kupën e Mbretit.

Me Bayernin ka qenë tre herë kampion i Gjermanisë dhe dy herë ka fituar kupën./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Premier League
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Kalo në kategori