Vinicius Jr vlerësohet lartë për driblimin magjik ndaj Fernandinhos dhe golin ndaj Man Cityt

Vinicius Junior tregoi ritmin e tij shpërthyes për të shënuar golin e dytë të Real Madridit, teksa gjigantët spanjollë u kthyen në lojë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve kundër Manchester Cityt për herë të dytë.

City kaloi në epërsi të hershme 2-0 në pjesën e parë në Etihad Stadium, pasi Kevin de Bruyne shënoi golin më të shpejtë në një gjysmëfinale në historinë e turneut.

Karim Benzema shënoi golin e tij të 13-të në këtë garë për të ngushtuar rezultatin 2-1 para pjesës së parë, por City përsëri filloi me shpejtësi pas pushimit.

Lexo po ashtu Ancelotti: Reaguam dhe mbetëm në lojë, tifozët tanë duhet të jenë gati për ndeshjen e kthimit

Phil Foden dërgoi epërsinë në 3-1 dhe City pritej ta vazhdonte dominimin dhe ta merrte një fitore të madhe.

Por, Los Blancos arritën të kthehen në lojë me një gol të shënuar nga Viniciur Junior në minutën e 55-të për 3-2.

Vinicius Jr dhuroi magji për të shkurtuar sërish epërsinë, duke treguar ritëm elektrik dhe aftësi të jashtëzakonshme me një driblim ndaj Fernandinhos, para se të shënonte një gol të bukur.

Ky driblim i bukur dhe goli i cili e mbajti Real Madridin në lojë po vlerësohet lartë në rrjetet sociale, me tifozët e ndryshëm që kanë pasur reagime të shumta. /Telegrafi/

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Granit Xhaka mesazh Arsenalit për titullin kur kanë mbetur edhe gjashtë xhiro deri në mbyllje

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll