Manchester City duket se do të mbetet edhe pa Fernandinhon, pas largimit të Sergio Agueros.

Sulmuesi argjentinas konfirmoi në mbrëmjen e së hënës se në edicionin e ri nuk do të jetë më pjesë e Citizens.

Kontratë e tij skadon në qershor dhe ai do të jetë i lirë për vendosur aventurën e tij të radhës.

Letra e Agueros pas konfirmimit për largimin e tij: Kam farkëtuar një lidhje të pathyeshme me ata që e duan Cityn Letra e Agueros pas konfirmimit për largimin e tij: Kam farkëtuar një lidhje të pathyeshme me ata që e duan Cityn

Sipas asaj që raporton The Athletic, edhe Fernandinho do të largohet nga Etihad Stadium në afatin kalimtar të verës.

Mesfushori dhe City nuk po gjejnë një gjuhë të përbashkët për të rinovuar kontratën, andaj do të largohet.

Fernandinho është njëri ndër lojtarët që mban primatin e liderit në skuadër, pasi përvoja e tij ka ndihmuar Pep Guardiolën në shumë raste. /Telegrafi/

Reklama