Kalimi i Antonio Contes te Interi duke punë e kryer dhe pritet që të mbyllet vetëm edhe ndeshja e fundit, që klubi zikaltër pastaj ta njoftoj zyrtarizimin e marrëveshjes.

Italiani njihet si njëri prej trajnerëve më të mirë aktual dhe ka kohë që lidhet me Interin.

Marrëveshja duket se është arritur, por Interi e ka edhe një finale, atë kundër Empolit të cilën duhet ta fitojë që të shkojë në Ligën e Kampionëve.

Kompania është e gatshme që të bëjë investime të mëdha në treg për t’i përmbushur kërkesat e Contes.

Corriere dello Sport ia ka zbuluar emrat për të cilët Conte ka kërkuar t’i këtë në skuadër. Trajneri i ka dhënë nga dy emra për secilën pozitë që dëshiron të përforcohet. /Telegrafi/

Romelu Lukaku – Manchester United

Edin Dzeko – Roma

Danilo – Manchester City

Matteo Darmian – Manchester United

Granit Xhaka – Arsenal

Ilkay Gundogan – Manchester City

Alexis Sanchez – Manchester United

Bartosz Bereszynski – Sampdoria