LAJMI I FUNDIT:
Danilo

Danilo

124 Artikuj

Info

Danilo është futbollist brazilian i lindur më 15 korrik 1991.

Danilo lojtari më i vlerësuar: Notat e lojtarëve, Juventus 1-1 Sevilla  

Danilo lojtari më i vlerësuar: Notat e lojtarëve, Juventus 1-1 Sevilla  

Liga e Evropës
Zyrtare: Juventusi zgjat kontratën e Danilos

Zyrtare: Juventusi zgjat kontratën e Danilos

Serie A
Juventusi po rinovon kontratat me dy lojtarë

Juventusi po rinovon kontratat me dy lojtarë

Serie A
Juventus 1-0 Udinese: Notat e lojtarëve, Danilo heroi i ndeshjes

Juventus 1-0 Udinese: Notat e lojtarëve, Danilo heroi i ndeshjes

Serie A
Tjetër lëndim te Brazili, edhe Alex Sandro mungon në ndeshjen e radhës

Tjetër lëndim te Brazili, edhe Alex Sandro mungon në ndeshjen e radhës

Përfaqësueset
Brazili ndaj Zvicrës mund të jetë pa pesë lojtarë startues, dëmtimet vërshojnë Seleçaon

Brazili ndaj Zvicrës mund të jetë pa pesë lojtarë startues, dëmtimet vërshojnë Seleçaon

Përfaqësueset
Brazili ka një ‘mangësi’ në formacion që mund t’i kushtojë me trofeun, ankesat më të mëdha vijnë për Dani Alvesin

Brazili ka një ‘mangësi’ në formacion që mund t’i kushtojë me trofeun, ankesat më të mëdha vijnë për Dani Alvesin

Përfaqësueset
Si arriti Manchester City të fitojë mbi 750 milionë funte për shitjet e lojtarëve: Nga Sancho te Sterling, Torres e Jesus

Si arriti Manchester City të fitojë mbi 750 milionë funte për shitjet e lojtarëve: Nga Sancho te Sterling, Torres e Jesus

Premier League
Juventusi ka shpenzuar 815 milionë euro në pesë vjet në përpjekje për të fituar Ligën e Kampionëve

Juventusi ka shpenzuar 815 milionë euro në pesë vjet në përpjekje për të fituar Ligën e Kampionëve

Serie A
Nënshkrimet më të këqija të të gjitha kohërave te Real Madridit: Dështimi i fundit Jovic zë vend me emra si Woodgate, Kaka dhe më shumë

Nënshkrimet më të këqija të të gjitha kohërave te Real Madridit: Dështimi i fundit Jovic zë vend me emra si Woodgate, Kaka dhe më shumë

La Liga
Notat e lojtarëve: Sassuolo 1-2 Juventus, vlerësohet Szczesny

Notat e lojtarëve: Sassuolo 1-2 Juventus, vlerësohet Szczesny

Serie A
Notat e lojtarëve, Juventus 2-0 Fiorentina: Perin dhe Danilo më të mirët

Notat e lojtarëve, Juventus 2-0 Fiorentina: Perin dhe Danilo më të mirët

Serie A
Juventusi fiton dhe kalon në finale të Kupës së Italisë, do të takohet me Interin për trofeun

Juventusi fiton dhe kalon në finale të Kupës së Italisë, do të takohet me Interin për trofeun

Serie A
Tensione te Juventusi, Allegri debatoi me katër lojtarë për shkak të orarit stërvitor

Tensione te Juventusi, Allegri debatoi me katër lojtarë për shkak të orarit stërvitor

Serie A
Danilo i Juventusit ia dëshmon gazetarit në mes të intervistës se është i jashtëzakonshëm edhe në artet marciale

Danilo i Juventusit ia dëshmon gazetarit në mes të intervistës se është i jashtëzakonshëm edhe në artet marciale

Serie A
Notat e lojtarëve, Villarreal 1-1 Juventus: Parejo dhe Danilo më të mirët

Notat e lojtarëve, Villarreal 1-1 Juventus: Parejo dhe Danilo më të mirët

Liga e Kampionëve
Shqetësime te Juve për lëndimin e Danilos, por Dybala pritet të kthehet për Chelsean

Shqetësime te Juve për lëndimin e Danilos, por Dybala pritet të kthehet për Chelsean

Ndërkombëtare
“Ai e vendos gruan e tij në shtrat sikurse të ishte një lojtare!”, Danilo vjen me deklarata befasuese për Guardiolan

“Ai e vendos gruan e tij në shtrat sikurse të ishte një lojtare!”, Danilo vjen me deklarata befasuese për Guardiolan

Ndërkombëtare
Danilo: Kisha ofertë nga Bayern Munich, nuk doja të shkoja dhe as Juventusi nuk donte të më shiste

Danilo: Kisha ofertë nga Bayern Munich, nuk doja të shkoja dhe as Juventusi nuk donte të më shiste

Serie A
Allegri konfirmon gjashtë mungesa të mëdha ndaj Napolit

Allegri konfirmon gjashtë mungesa të mëdha ndaj Napolit

Serie A
Juventusi mund të ketë pesë mungesa përballë Napolit

Juventusi mund të ketë pesë mungesa përballë Napolit

Serie A
Danilo refuzon Bayernin, i vendosur të qëndroj te Juventusi

Danilo refuzon Bayernin, i vendosur të qëndroj te Juventusi

Serie A
Bayerni dëshiron Danilon, por Juventusi kërkon 30 milionë euro

Bayerni dëshiron Danilon, por Juventusi kërkon 30 milionë euro

Bundesliga
Formacioni më i mirë i kombinuar i Argjentinës dhe Brazilit para finales në Copa America

Formacioni më i mirë i kombinuar i Argjentinës dhe Brazilit para finales në Copa America

Përfaqësueset