LAJMI I FUNDIT:

Danilo befason të gjithë me deklaratën e tij, përkrah vendimin për përjashtimin e Juventusit nga Liga e Konferencës

Danilo befason të gjithë me deklaratën e tij, përkrah vendimin për përjashtimin e Juventusit nga Liga e Konferencës

Juventusi është përjashtuar nga Liga e Konferencës për sezonin e ri dhe vendin e saj do ta zë Fiorentina.

Deri te përjashtimi i Zonjës së Vjetër erdhi shkaku i fair play financiar dhe për këtë ka folur edhe kapiteni i bardhezinjve braziliani Danilo.

32-vjeçari e ka cilësuar si të drejtë vendimin për ta përjashtuar Juventusin nga garat evropiane, edhe pse e pranon që do të donin të luanin.


Si ndryshon plani i transferimeve të Juventusit me dënimin nga UEFA
Lexo po ashtu Si ndryshon plani i transferimeve të Juventusit me dënimin nga UEFA

Reprezentuesi brazilian ka thënë se fokusi është që të fokusohen në kampionatin italian dhe Kupën e Italisë, ky duan t’i rikthejnë dy trofetë.

“Sigurisht që do të kishim dashur të luanim në kompeticionet europiane, por u mor vendimi i duhur. Këtë vit do të fokusohemi te kampionati dhe Kupa e Italisë”.

Sa do t'i kushtojë Juventusit përjashtimi nga garat e UEFA-s?
Lexo po ashtu Sa do t'i kushtojë Juventusit përjashtimi nga garat e UEFA-s?

“Objektivi ynë është të fitojmë sërish titullin kampion. Duam ta rikthejmë Juventusin në skuadrën më të mirë të Italisë. Titulli na mungon dhe ne duam të rikthehemi në majë”, deklaroi mbrojtësi brazilian.

Pasi pritet të largohet Leonardo Bonucci, kapiteni i parë i Zonjës së Vjetër do të jetë Danilo i cili me fanellën bardhezi e nis sezonin e tij të pestë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Man City nis punën duke ‘hequr qafe’ lojtarin të cilin Guardiola nuk e do më në ekipin e tij

Premier League
Yamal zbulon arsyen e fortë pse fotoja me Messin që u bë virale ishte mbajtur fshehtë nga publiku

Yamal zbulon arsyen e fortë pse fotoja me Messin që u bë virale ishte mbajtur fshehtë nga publiku

Ndërkombëtare
E njihni si Lamine Yamal, por asnjëri nga këta nuk është mbiemri i tij i vërtetë

E njihni si Lamine Yamal, por asnjëri nga këta nuk është mbiemri i tij i vërtetë

Përfaqësueset
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
Spanja mund të shkelë ligjin gjerman duke luajtur me Lamine Yamal kundër Anglisë në finalen e Euro 2024

Spanja mund të shkelë ligjin gjerman duke luajtur me Lamine Yamal kundër Anglisë në finalen e Euro 2024

Përfaqësueset
Rodri zbulon lojtarin e Anglisë të cilin Spanja duhet ‘ta mbajë nën kontroll’ gjatë finales

Rodri zbulon lojtarin e Anglisë të cilin Spanja duhet ‘ta mbajë nën kontroll’ gjatë finales

Përfaqësueset
Kalo në kategori