LAJMI I FUNDIT:
Edin Dzeko

Edin Dzeko

461 Artikuj

Info

Edin Dzeko është futbollist boshnjak i lindur më 17 mars 1986.

Garë e ashpër për Këpucën e Artë – Kane udhëheq garën, asnjë lojtar nga La Liga në Top10

Garë e ashpër për Këpucën e Artë – Kane udhëheq garën, asnjë lojtar nga La Liga në Top10

Ndërkombëtare
Bonucci për Dzekon: Çfarë lideri, më bëri të ndjehem si në shtëpi

Bonucci për Dzekon: Çfarë lideri, më bëri të ndjehem si në shtëpi

Ligat tjera
Edin Dzeko po përjeton një rini të dytë te Fenerbahce, shënoi het-trik brenda 29 minutash

Edin Dzeko po përjeton një rini të dytë te Fenerbahce, shënoi het-trik brenda 29 minutash

Ligat tjera
Dzeko ka fituar zemrat e të gjithëve në Fenerbahce –  ai dhuroi premion e tij për derbin me Galatasarayn për punëtorët e klubit

Dzeko ka fituar zemrat e të gjithëve në Fenerbahce – ai dhuroi premion e tij për derbin me Galatasarayn për punëtorët e klubit

Ligat tjera
Lufta për titull në Superligën e Turqisë në këmbët e Dzekos dhe Icardit

Lufta për titull në Superligën e Turqisë në këmbët e Dzekos dhe Icardit

Ligat tjera
“Njihuni ndoshta me skuadrën më të mirë në Evropë” – edhe mediumi anglez e vlerëson lartë fillimin e jashtëzakonshëm të Fenerbahces

“Njihuni ndoshta me skuadrën më të mirë në Evropë” – edhe mediumi anglez e vlerëson lartë fillimin e jashtëzakonshëm të Fenerbahces

Ndërkombëtare
Bremer emëron sulmuesit më të fortë me të cilët është përballur në Serie A

Bremer emëron sulmuesit më të fortë me të cilët është përballur në Serie A

Serie A
Dzeko shpërndan një thënie të gazetarit shqiptar për Fenerbahcen – Islam Çupi kishte dhuruar disa perla për klubin turk

Dzeko shpërndan një thënie të gazetarit shqiptar për Fenerbahcen – Islam Çupi kishte dhuruar disa perla për klubin turk

Ligat tjera
Cilët lojtarë janë të lirë nga 1 korriku në Serie A

Cilët lojtarë janë të lirë nga 1 korriku në Serie A

Serie A
Gruaja e Dzekos pozoi me fanellën e Fenerbahces dhe mori komplimente për trupin e skalitur

Gruaja e Dzekos pozoi me fanellën e Fenerbahces dhe mori komplimente për trupin e skalitur

Yjet
Pas Dzekos do të largohen edhe gjashtë lojtarë nga Interi

Pas Dzekos do të largohen edhe gjashtë lojtarë nga Interi

Serie A
E konfirmuar, Dzeko në Stamboll për të kryer testet mjekësore dhe për të nënshkruar me Fenerbahcen

E konfirmuar, Dzeko në Stamboll për të kryer testet mjekësore dhe për të nënshkruar me Fenerbahcen

Ligat tjera
Katër futbollistët seniorë të Interit që pritet të largohen këtë verë

Katër futbollistët seniorë të Interit që pritet të largohen këtë verë

Serie A
Montella, Dzeko e Cuadrado në negociata me Fenerbahcen

Montella, Dzeko e Cuadrado në negociata me Fenerbahcen

Ndërkombëtare
Montella po e merr drejtimin e Fenerbahces, krahas Dzekos do edhe futbollistin e Juves

Montella po e merr drejtimin e Fenerbahces, krahas Dzekos do edhe futbollistin e Juves

Ligat tjera
Dzeko merr ofertën më të madhe në karrierë, paratë e tilla vështirë refuzohen

Dzeko merr ofertën më të madhe në karrierë, paratë e tilla vështirë refuzohen

Ligat tjera
Al-Hilal përfshihet në garën për shërbimet e Dzekos

Al-Hilal përfshihet në garën për shërbimet e Dzekos

Ligat tjera
Klubi boshnjak ku Dzeko nisi karrierën i ka uruar fat në finalen e Ligës së Kampionëve me një foto nga fëmijëria

Klubi boshnjak ku Dzeko nisi karrierën i ka uruar fat në finalen e Ligës së Kampionëve me një foto nga fëmijëria

Liga e Kampionëve
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Fenerbahce në kërkim te Dzekos

Fenerbahce në kërkim te Dzekos

Ligat tjera
Dilema e vetme për formacionin e Simone Inzaghit për finalen ndaj Man Cityt

Dilema e vetme për formacionin e Simone Inzaghit për finalen ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Inzaghi u konfrontua me Dzekon në momentin e zëvendësimit

Inzaghi u konfrontua me Dzekon në momentin e zëvendësimit

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve, Milan 0-2 Inter: Shumë lojtarë shkëlqyen te fituesit

Notat e lojtarëve, Milan 0-2 Inter: Shumë lojtarë shkëlqyen te fituesit

Liga e Kampionëve
Super Inter në start, shënon dy herë brenda dhjetë minutash ndaj Milanit

Super Inter në start, shënon dy herë brenda dhjetë minutash ndaj Milanit

Liga e Kampionëve