Antoine Griezmann tashmë është i listuar në La Liga si lojtar i Atletico Madridit. Diçka që ndodhi këtë të martë, tre ditë para fillimit të kampionatit dhe gjashtë ditë përpara se skuadra e Rojiblancos të shkojë tek Getafe në Coliseum.

Edhe pse nuk kishte dyshime për vazhdimësinë e francezit në Metropolitan, ai deri më tani ka vazhduar të shfaqet në skuadrën e Barcelonës në faqen. Kishte ende një procedurë burokratike për t’u kryer që të ‘i përkiste’ sërish listës së Atleticos.

Ndonëse Griezmann tashmë shfaqet në skuadrën e Atleticos (huazim dyvjeçar nga Barcelona), ai shfaqet pa numër, ndryshe nga pjesa tjetër e shokëve të tij të skuadrës, diçka që do të përditësohet në orët në vijim, pasi francezi do të vazhdojë të mbajë numrin ‘8’ në fanellë.

Reklama
Reklama
LIVE: Afati kalimtar veror 2022 LIVE: Afati kalimtar veror 2022

Lojtari tjetër që ishte në të njëjtën situatë si Griezmann ishte Felipe, kontrata e të cilit përfundoi më 30 qershor dhe për të cilin Atletico nuk raportoi rinovimin e saj. Mëngjesin e kësaj të marte, braziliani ishte gjithashtu tashmë në listën e lojtarëve të regjistruar në La Liga.

Ka ende ndryshime në këtë listë pagash, pasi Vitolo dhe Samuel Lino aktualisht shfaqen në skuadrën e Atleticos. I pari u largua në formë huazimi te Las Palmas ndërsa i dyti u largua, po ashtu i huazuar, te Valencia, ku po lë gjurmë në këtë para-sezon.

Tani do të jenë klubet e tyre që duhet t’i regjistrojnë këta dy lojtarë para fillimit të kampionatit. /Telegrafi/

Reklama