LAJMI I FUNDIT:

Granit Xhaka shënon gol të bukur ndaj Sporting Lisbonës

Granit Xhaka shënon gol të bukur ndaj Sporting Lisbonës

Ndeshja mes Arsenalit dhe Sporting Lisbonës nisi me raste nga të dyja palët.

Reklama

Përballja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur me rezultat 2-2.

Zhvillohej minuta e 18-të, kur Granit Xhaka doli në rast të mirë para porte dhe me një gjuajtje të fuqishme shënoi për 1-0.

Xhaka në këtë ndeshje është kapiten i Arsenalit dhe po e udhëheq skuadrën drejt çerekfinales.

Arsenali tani ka epërsinë prej 3-2 deri më tani. /Telegrafi/