0Shares

France Football, revista që e ndan Topin e Artë, ka zgjedhur Cristiano Ronaldon, Neymarin dhe Paulo Dybalan, si tre sulmuesit më të mirë të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve.

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, është lënë jashtë njëmbëdhjetëshit më të mirë të garës më të madhe evropiane për klube.

Gazetarët francezë kanë preferuar që në fazën e sulmit t’i vendosin Dybalan, Neymarin dhe Ronaldon – ky i fundit tashmë favoriti kryesor për ta fituar përsëri Topin e Artë.

Në formacionin e më të mirëve, katër lojtarë janë të Juventusit, tre të Real Madridit, tre të Monacos dhe një nga Barcelona.

UEFA zgjedh 18-shen më të mirë të sezonit në Ligën e Kampionëve (Foto) UEFA zgjedh 18-shen më të mirë të sezonit në Ligën e Kampionëve (Foto)

Njëmbëdhjetëshi më i mirë i Ligës së Kampionëve për sezonin 2016/2017 sipas France Football (4-3-3):

Portier: Buffon (Juventus).

Mbrojtës: Dani Alves (Juventus), Sergio Ramos (Real Madrid), Bonucci (Juventus), Marcelo (Real Madrid).

Mesfushorë: Fabinho (Monaco), Modric (Real Madrid), Lemar (Monaco).

Sulmues: Dybala (Juventus), Neymar (Barcelona), Cristiano (Real Madrid).

Trajneri: Zinedine Zidane.

Banka rezervë: Ter Stegen (Barcelona), Chiellini (Juventus), Mendy (Monaco), Khedira (Juventus), Messi (Barcelona), Mandzukic (Juventus), Benzema (Monaco).

/Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)