Dokumentari i ri i cili do të transmetohet në “Netflix” do të pretendojë se Princesha Diana u përpoq katër herë të vriste veten.

Prinri Harry dhe William tashmë thuhet se po përballen me vuajtje për shkak të këtij dokumentari, i cili flet pikërisht për nënën e tyre, shkruan The Sun.

Një katër pjesësh me titull të përkohshëm “Being Me: Diana”, do të tregojë për betejat e shëndetit të saj mendor, çrregullimet e të ngrënit, martesa e pakënaqur me Princin Charles dhe fëmijërinë e dhimbshme.

Lajmet për planet do të jenë një goditje për Harryn dhe gruan Meghan, për të cilat thuhet se janë në bisedime me gjigantin rrjedhës për projektet e ardhshme.

Harry gjithashtu punoi me “Netflix” në një përvjetor të 75-të të Thomas The Tank Engine i shfaqur ditën e shtunë.

Seriali do të përdorë pamjet e papara nga fjalimet e Dianës në vitet 1990-92 dhe intervistat me njerëz afër saj për t’u përqëndruar në trazirat e saj të brendshme pak para se ajo dhe Charles të ndaheshin zyrtarisht./Telegrafi/