Kylian Mbappe nuk arriti të realizonte kalimin te Real Madridi, përkundër se i bëri me dije Paris Saint-Germain se nuk do e rinovonte kontratën.

Sulmuesi francez ka më pas se një vit kontratë me skuadrën franceze dhe me shumë gjasë do të largohet si lojtar i lirë në verën e vitit të ardhshëm.

“Një përqafim të madh për të gjithë” – Pochettino tallet me El Chiringution në lidhje me transferimin e Mbappes “Një përqafim të madh për të gjithë” – Pochettino tallet me El Chiringution në lidhje me transferimin e Mbappes

Derisa flitej se cilin numër do e merrte Mbappe te Los Blancos, Gerard Pique gjeti kohë që të tallej me këta të fundit.

“7-shin”, ishte postimi i mbrojtësit spanjoll në Twitter, si thumbim për Real Madridin që nuk ia doli të transferonte fituesin e Kupës së Botës.

E fshiu videon, por pothuajse të gjithë e panë - Mbappe ngacmoi tifozët e Real Madridit në Instagram me transferimin e tij që nuk u realizua E fshiu videon, por pothuajse të gjithë e panë - Mbappe ngacmoi tifozët e Real Madridit në Instagram me transferimin e tij që nuk u realizua

Por, Real Madridi me gjasë do të jetë klubi që në fund do të qeshë, pasi Mbappe ka refuzuar 45 milionë eurot e ofruara nga PSG për sezon.

Francezi ka kohë që ka shprehur dëshirën e tij për t’iu bashkuar klubit spanjoll dhe në janar të vitit 2022, mund të arrij marrëveshje për të kaluar si lojtar i lirë më pas në verë. /Telegrafi/