Kampionati Botëror ‘Rusia 2018’ ishte një garë fantastike, por e lodhshme paksa.

Lojtarët japin gjithçka nga vetja e tyre në mënyrë që të paraqiten sa më mirë për vendin e tyre.

Po ashtu, paraqitja e mirë në një ndeshje në Kupën e Botës është marketingu më i mirë që mund t’i bësh vetës në futbollin modern.

Formacioni më i mirë i Botërorit, dominon Franca Formacioni më i mirë i Botërorit, dominon Franca

Por, në disa raste lojtarët nuk vazhdojnë me paraqitjet e tyre të mira kur kthehen te klubet e tyre evropiane, duken sikur ata janë të shpenzuar fizikisht dhe psikikisht.

Më poshtë keni top dhjetë lojtarët që nuk kanë vazhduar me paraqitjet e mira pas ‘Rusia 2018’:

Reklama

Raphael Varane (Francë/Real Madrid)

Luka Modric (Kroaci/Real Madrid)

Ivan Rakitic (Kroaci/Barcelonë)

Ivan Rakitic pas finales së humbur ndaj Francës (Foto: Dan Mullan/Getty Images/Guliver)

Diego Godin (Uruguai/Atletico Madrid)

Diego Godin i dëshpëruar pas eliminimit (Foto: Julian Finney/Getty Images/Guliver)

Reklama

Kieran Trippier (Angli/Tottenham)

Aleksandr Golovin (Rusi/Monacco)

Denis Cheryshev (Rusi/Valencia)

Thibaut Courtois (Belgjikë/Real Madrid)

Vincent Kompany dhe Thibaut Courtois pas humbjes nga Franca në gjysmëfinale (Foto: Laurence Griffiths/Getty Images/Guliver)

Romelu Lukaku (Belgjikë/Manchester United)

Nuk mungoi dëshpërimi edhe në fytyrën e Romelu Lukakut pas humbjes nga Franca (Foto: Laurence Griffiths/Getty Images/Guliver)

Paul Pogba (Francë/Manchester Unied)

Të gjithë këta lojtarë luajnë me skuadrat e tyre në Ligën e Kampionëve pasi idnividualisht kanë talent shumë të madh, kështu që shpresojmë sa më shpejt t’i shikojmë në nivelin e tyre më të mirë. /Telegrafi/