Tashmë përfundoi edhe Kampionati Botëror ‘Rusia 2018’, Përfaqësuesja e Francës u shpall kampione.

Reklama

Francezët arritën të fitojnë ndaj Kroacisë në finale me rezultat 4-2.

BR/Football ka përpiluar formacionin më të mirë të Botërorit dhe ai dominohet nga lojtarët e Francës.

Portier: Thibaut Courtois (Belgjikë).

Mbrojtësit: Kieran Trippier (Angli), Andreas Granqvist (Suedi), Diego Godin (Uruguai), Lucas Hernandez (Francë).

Mesfushorët: N’Golo Kante (Francë), Paul Pogba (Francë), Luka Modric (Kroaci).

Sulmuesit: Kylian Mbappe (Francë), Eden Hazard (Belgjikë), Romelu Lukaku (Belgjikë). /Telegrafi/

Formacioni më i mirë i Botërorit nga @brfootball #telegrafisport #boterori2018

A post shared by Telegrafi Sport (@telegrafisport) on Jul 15, 2018 at 1:42pm PDT