LAJMI I FUNDIT:

Bellerin mund të largohet nga Arsenali, tri skuadra të mëdha pas tij

Bellerin mund të largohet nga Arsenali, tri skuadra të mëdha pas tij

Hector Bellerin mund të largohet nga Arsenali pas 10 viteve qëndrim në Londër.

Reklama

Mbrojtësi i majtë spanjoll është pjesë e Arsenali që nga mosha 15 vjeçare ku ka kaluar të gjitha grupmoshat e këtij klubi.

Megjithatë e ardhmja e tij në Londër nuk duket të jetë e sigurt, pasi ka interesim për lojtarin.

Mediat angleze kanë raportuar se tri skuadra të mëdha, Barcelona, Juventus dhe Paris Saint Germain kanë shprehur interesim për transferimin e tij.

25-vjeçari ka pasur probleme me lëndime, por ai i ka lënë mbrapa ato dhe këtë edicion po luan për mrekulli.

Spanjolli ka luajtur në 19 ndeshje në të gjitha garat, ku ka asistuar në katër gola të Arsenalit.

Anësori ka kontratë me Topçinjtë deri në verën e vitit 2023, ndërsa Arsenali po mendon ta zëvendësojë me Tariq Lamptey.

Largimi i tij nga Arsenali mund të ndodh vetëm nëse ndonjëra nga skuadrat e interesuara paguan shumën prej 35 milionë eurove. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Liga e Kampionëve
Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Ligue 1
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Kalo në kategori