Agjentët që përfaqësojnë Alessandro Bastonin dhe Milan Skriniarin kanë mbërritur në selinë e Interit, pasi për dyshen e mbrojtjes zikaltër ka interesim nga klube si Manchester United, Tottenham, Chelsea dhe Paris Saint-Germain.

Reklama

Të dy mbrojtësit janë shumë të kërkuar në treg dhe klubi italian duhet ta bëjë një shije të madhe për të rregulluar bilancat.

Nerazzurrët do të donin të ndaheshin me 27-vjeçarin sllovak Skriniar dhe jo me yllin e ri të Italisë, Bastonin.

Sky Sport Italia pa agjentin Tullio Tintin teksa mbërriti në selinë e Interit këtë pasdite, pasi ai përfaqëson trajnerit Simone Inzaghi dhe mbrojtësit Bastoni.

Manchester United dhe Tottenham janë në luftë ofertash për Bastonin, i cili mund të jetë i disponueshëm nëse ofertat arrijnë shumën e 70 milionë eurove.

Reklama
Reklama

Fabrizio Ferrari, përfaqësuesi i Skriniar, është parë gjithashtu duke hyrë në godinën e Interit.

Skriniar ka qenë i lidhur me Tottenham dhe Manchester United, por tani edhe PSG ee sheh si objektiv kryesor.

La Gazzetta dello Sport në anën tjetër shkruan se Skriniar mund të përdoret edhe në shkëmbim për të rikthyer Romelu Lukakun në huazim nga Chelsea. /Telegrafi/