LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Ivan Perisic lojtar i Tottenham

Zyrtare: Ivan Perisic lojtar i Tottenham

Tottenahmi ka zyrtarizuar afrimin e mesfushorit kroat Ivan Perisic, i cili ka nënshkruar për dy vite.

Reklama

Kroati me përvojë të madhe do t’i bashkohet Tottenami nga 1 korriku pas skadimit të kontratës së tij me Interin, ndërsa ai ka rënë dakord me klubin anglez për një kontratë që do të zgjasë deri në vitin 2024.

Ivan e ka nisur karrierën në akademitë e të rinjve të Hajduk Split dhe pastaj ka luajtur te Sochaux dhe KSV Roeselare në Belgjikë.

Në vitin 2009, ai iu bashkua Club Brugge. Ai pastaj luajti në Bundesliga te Borussia Dortmund dhe VfL Ëolfsburg.

Ai ka luajtur te Interi për disa sezone, ndërsa ishte edhe në huazim te Bayern Munich.

Lojtari ka punuar me trajnerin aktual të Tottenhamit, Antonio Conte, duke fituar titullin në Serie A.

Perisic ka 113 paraqitje për Kroacinë, ka ka shënuar 32 gola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori