Zbulohet arsyeja e zëvendësimit të Ronaldos ndaj Lazios, portugezi ka pësuar një dëmtim

Cristiano Ronaldo doli nga fusha duke çaluar në pjesën e dytë të ndeshjes Lazio-Juventus dhe thuhet se i tha trajnerit Andrea Pirlo se ai përdredhi kyçin e këmbës dhe më pak u zëvendësua.

Ylli portugez lëshoi fushën pas 73 minutash dhe u zëvendësua nga argjentinasi Paulo Dybala dhe kjo u duk zgjedhje befasuese nga trajner Pirlo.

Megjithatë, sipas mediumit DAZN, Ronaldo njoftoi trajneri Pirlo se ai përdredhi kyçin e këmbës.

CR7 kishte rënë keq me kyçin e këmbës pas një kërcimi disa sekonda më parë dhe u largua nga fusha me dhimbje dhe duke çaluar.

Stafi mjekësor i Juventusit menjëherë i vendosi akull në kyçin e këmbës së djathtë dhe ky mendohet se nuk do të jetë lëndim serioz.

Ronaldo është thirrur nga ekipi kombëtar portugez për pushimin e ardhshëm ndërkombëtar, por me shumë mundësi mund të pushojë deri në kthimin e ndeshjeve me Juventusin.

Sulmuesi portugez kishte shënuar golin e parë për Zonjën e Vjetër në pjesën e parë, ndërsa në fund minutat shtesë Lazio gjeti golin e barazimi 1-1. /Telegrafi/

Karim Benzema kthehet në Real Madrid

Erik ten Hag më në fund reagoi pas paraqitjes mahnitëse të Jadon Sancho në Ligën e Kampionëve

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon