Këngëtarja shqiptare me renome ndërkombëtare, Rita Ora ka dhuruar një performancë madhështore në një koncert falas në Tiranë të martën e 6 shtatorit.

Pranë saj në qëndrimin prej disa ditësh në Shqipëri, Rita kishte familjen nënë Verën dhe babanë Besnikun.

E ftuar së fundmi në një intervistë për ‘Euronews Albania’, Vera ka folur për emocionet që kishin për koncertin e Ritës, fillimin e karrierës së saj dhe thjeshtësinë që këngëtarja posedon pavarësisht se është një ylli botëror.

Foto: Rita Ora/Instagram

“Rita bën shumë performanca dhe secila është shumë interesante, por në Shqipëri është speciale për ne si familje edhe për Ritën sepse ajo e din që është në një vend që njerëzit e duan dhe e ka atë sinqeritetin që të shprehet shumë më lehtë dhe e ndjen afërsinë, kjo performancë ka qenë shumë eksplozive dhe me energjinë e saj”, ka thënë fillimisht Vera.

Reklama
Reklama

Tutje, Vera tregoi se gjithnjë ka qenë e zënë me angazhimet e saj dhe nuk e kishte vënë re talentin e të bijës.

Foto: Rita Ora/Instagram

“E morën në një prezantim të shkollës për festën e Krishtlindjeve dhe kishte marr një rol kryesor në këndimin në shfaqje. Unë e kam pasur djalin shumë të vogël, 6 muajsh dhe kur ikëm atje i them bashkëshortit ‘Besnik kjo këndon shumë mirë’. Unë u befasova”, u shpreh nëna e artistes.

Megjithatë, pas kësaj, Rita u angazhua në korin e shkollës dhe më pas bëri një audicion për një shkollë muzike, të cilin e fitoi dhe në atë moment tregon Vera, e cila është psikologe me profesion.

Reklama

Foto: Vera Ora/Instagram

Ajo tha se pavarësisht vështirësive të fillimi të karrierës, tani këngëtarja kujdeset për gjithë familjen ndërsa u shpreh se ndonëse një yll me famë ndërkombëtare ajo është posedon thjeshtësinë dhe në familje është e barabartë me të tjerët.

Reklama
‘DailyMail’ i kushton artikull koncertit të Rita Orës: Tirana është shtëpia e saj së bashku me Prishtinën dhe Londrën ‘DailyMail’ i kushton artikull koncertit të Rita Orës: Tirana është shtëpia e saj së bashku me Prishtinën dhe Londrën

“Rita tani kujdeset për neve, për motrën, vëllain dhe rrethin e saj. Kur Rita vjen në shtëpi fama e saj mbyllet, nuk ka dallim mes fëmijëve të tjerë, duhet t’i lajë enët, banjën ta pastroj, është e kuptueshme, ajo e gëzon thjeshtësie që familja i sjell, i duket më normale se atë që ka punë. Unë i them Ritës që të gjithë jemi yje në profesionin tonë, ti e bën në publike por të gjithë jemi të njëjtë”, tregoi Vera.

Reklama

Ndërkohë, pas vizitës dhe koncertit në Tiranë, Rita menjëherë ka udhëtuar drejt Brazilit për angazhimet e tjera profesionale. /Telegrafi/