LAJMI I FUNDIT:

‘DailyMail’ i kushton artikull koncertit të Rita Orës: Tirana është shtëpia e saj së bashku me Prishtinën dhe Londrën

‘DailyMail’ i kushton artikull koncertit të Rita Orës: Tirana është shtëpia e saj së bashku me Prishtinën dhe Londrën

Rita Ora bëri një shfaqje spektakolare teksa doli në skenë për një koncert triumfues falas në Shqipëri.

Këngëtarja, 31 vjeçe, ka lindur në Kosovë nga prindër me origjinë shqiptare, përpara se të shkonte në Londër si fëmijë, por ajo konsideron Tiranën, kryeqytetin e Shqipërisë, si shtëpinë e saj, shkruan DailyMail.


Dhe të martën (6 shtator), Rita u ngjit në skenën në sheshin “Skënderbej” në Tiranë ku performoi një spektakël falas me 14 këngë në një moment që ajo e cilësoi si ‘të paharrueshëm’.

Rita dukej çdo pëllëmbë yllin e popit me një triko të zezë të tejdukshme me mëngë të gjata, e cila ishte e mbuluar me detaje me shkëlqim.

Ajo e kombinoi veshjen me një palë çorape të ngjashme dhe e kompletoi pamjen që binte në sy me çizme me taka të zeza.

Veshja e saj ishte një pjesë e krijuar për të nga kolegu shqiptar dhe stilisti i njohur Valdrin Sahiti, i cili ka bërë veshje për Beyonce, Cardi B, Paris Hilton dhe Angelica Ross.

Krijuesja e hiteve “Poison” la flokët e saj të arta me valë magjepsëse dhe theksoi tiparet e saj mahnitëse me një shtresë të trashë makijazhi në sy.

Ajo tregoi lëvizjet e saj të bujshme të kërcimit teksa kaloi nëpër skenë dhe performoi me një sërë kërcimtarësh mbështetës, ndërsa pas saj u ndezën fishekzjarrë.

Në një moment, Rita është parë fuqishëm duke qëndruar me njërën dorë pas shpine teksa ka ngritur me krenari flamurin shqiptar në ajër.

Rita e hapi setin e saj me këngën e vitit 2019 “Ritual” përpara se të riprodhonte një përzgjedhje të hiteve të saj më të mëdha, duke përfshirë “Your Song” dhe “Hot Right Now”, përpara se të përfundonte “Lonely Together” dhe “Anywhere”.

Koncerti i pabesueshëm falas u organizua nga kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj për të festuar shpalljen e kryeqytetit si Kryeqyteti i Rinisë së BE-së për vitin 2022.

Duke folur për koncertin – dhe më herët duke u vlerësuar me një çmim prestigjioz nga presidenti shqiptar, Rita tha se nuk do ta harrojë kurrë shfaqjen në vendin e prindërve të saj.

Gjatë udhëtimit të saj, Rita u nderua me urdhrin “Naim Frashëri’ nga Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj.

“Ka disa gjëra në jetë që nuk i harroni kurrë, ky udhëtim do të jetë një prej tyre. Sot ka qenë një ditë joreal. Kam pasur nderin e madh që m’u dha titullin “Naim Frashëri” nga Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj”, tha ajo.

“Kjo është diçka që u jepet shqiptarëve dhe qytetarëve të huaj për veprat dhe veprimtaritë e tyre të vlefshme në shkencë, art dhe kulturë. Faleminderit shumë nga thellësia e zemrës sime”, shtoi Rita.

Rita ka lindur në Prishtinë, Kosovë, por është me origjinë shqiptare dhe u shpërngul në Londër me prindërit e saj si fëmijë kur ata kërkuan strehim në Britani të Madhe.

Krijuesja e hitit “Body On Me” ka lidhje të ndryshme me Tiranën, të cilën ajo e konsideron si shtëpi së bashku me Prishtinën dhe Londrën, dhe festimi i emërtimit të kryeqytetit si Kryeqyteti Rinor i BE-së është shumë afër zemrës së saj.

Ajo ka vizituar pallatin presidencial, Pallatin e Brigatave, së bashku me babain e saj Nikun për të marrë nderimin e saj nga presidenti shqiptar Bajram Begaj të hënën (5 shtator).

Rita qëndroi në pjesën e përparme të dhomës pas një podiumi për të mbajtur një fjalim të shkurtër gjatë vizitës së saj.

Rita i mbajti 16.1 milionë ndjekësit e saj në Instagram të përditësuar ndërsa ngjarjet u zhvilluan gjatë gjithë ditës, duke shpjeguar se sa ‘mirënjohëse ishte që ishte në Shqipëri’.

Krahas postimit të saj të fundit, ajo shkroi: “Dje zbrita në Shqipëri për një udhëtim që më është aq afër zemrës dhe do të thotë shumë për mua. Tirana feston shpalljen Kryeqytet Rinor i Evropës 2022″.

“E nisëm ditën duke vizituar shkollën e muzikës Liceu Jordan Misja dhe e përfunduam duke darkuar me kryebashkiakun Erion Veliaj në bashkinë. Do të jenë disa ditë të mrekullueshme dhe mezi pres ta ndaj këtë udhëtim me ju”, ka shkruar këngëtarja.

Kjo vjen pasi këngëtarja shkëmbeu betimet me regjisorin Taika Waititi gjatë një ceremonie private në gusht.

Rita Ora pas koncertit madhështor në Tiranë: Faleminderit që keni dalë për të bërë histori me mua
Lexo po ashtu Rita Ora pas koncertit madhështor në Tiranë: Faleminderit që keni dalë për të bërë histori me mua

Rita dhe Taika filluan të takoheshin në mars 2021, përpara se të dilnin publike me romancën e tyre atë gusht.

Çifti u fejua dy muaj më parë dhe tani burimet pohojnë se ata po planifikojnë një festë të madhe për të festuar martesën e tyre sekrete me miqtë dhe familjen. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Situata me Bucin, Santiana 'shpërthen' sërish në lot

Situata me Bucin, Santiana 'shpërthen' sërish në lot

Magazina
Motra e Bucit komenton lojën e tij me Santianën: Nuk njihen nga jashtë, nuk shkojnë në atë masë që të shkatërrojnë gjithçka

Motra e Bucit komenton lojën e tij me Santianën: Nuk njihen nga jashtë, nuk shkojnë në atë masë që të shkatërrojnë gjithçka

Magazina
Gruaja e Kanye West, Bianca Censori lë pak vend për imagjinatë në veshjen e tejdukshme gjatë pjesëmarrjes në Art Basel Miami

Gruaja e Kanye West, Bianca Censori lë pak vend për imagjinatë në veshjen e tejdukshme gjatë pjesëmarrjes në Art Basel Miami

Magazina
“E puthte dhe i afrohej”, publikohet video ku Gani Gërmia i bën presion Shqipes dhe ajo i kërkon të largohet

“E puthte dhe i afrohej”, publikohet video ku Gani Gërmia i bën presion Shqipes dhe ajo i kërkon të largohet

Magazina
Edona James debaton me Bleron: Je manipulues, do t’i nxjerri krejt të zezat

Edona James debaton me Bleron: Je manipulues, do t’i nxjerri krejt të zezat

Magazina
Sondazhi i javës në Telegrafi: Lexuesit zgjedhin me 32 për qind njëri nga shtatë të nominuarit që duhet të dalë nga BBVK

Sondazhi i javës në Telegrafi: Lexuesit zgjedhin me 32 për qind njëri nga shtatë të nominuarit që duhet të dalë nga BBVK

Magazina
Kalo në kategori