LAJMI I FUNDIT:

Vazhdon dhuna në Turqi, sulmohet gjyqtari (Video)

Vazhdon dhuna në Turqi, sulmohet gjyqtari (Video)
Reklama

Avantazhi 4-0 i Fenerbahçes në fushën e vështirë të Trabzonsporit ka zgjatur deri në minutën e 90-të, kur gjyqtari i takimit ka vendosur ndërprerjen e sfidës.

Trabzonspori njihet për tifozët e zjarrtë dhe të çmendur, ndaj dhe këta të fundit janë bërë protagonistë në një incident të shëmtuar.


Pak minuta para fërshëllimës së fundit, tifozët e vendasve kanë sulmuar gjyqtarin anësor dua shkarkuar ndaj tij të gjitha nervat për humbjen e Trabzonit, transmeton Sportal.al.

Gjyqtari kryesor ka ndaluar menjëherë vazhdimin e ndeshjes të cilën dhuna e ka mbyllur para kohe. Në ditët në vijim do të vendoset për fatin e sfidës, ndërsa Trabzonin e pret një dënim i madh.

Në trend Sport

Më shumë
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Ndërkombëtare
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Serie A
Kalo në kategori